Окупанти в Криму визнали, що півострову не вистачає води

У підконтрольному Росії кримському комітеті з водного господарства та меліорації визнали, що населені пункти в східному Криму можуть відчувати нестачу води
Depo.Життя
20 травня 2016 07:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив глава комітету Ігор Вайль, повідомляє прес-служба підконтрольного Кремлю кримського уряду, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

У той же час, в комітеті стверджують, що запасу води у водосховищах Криму, без урахування приток, достатньо для забезпечення населення до кінця 2016 року. За словами Вайля, обсяги води в питних водосховищах природного стоку становлять 95,9 млн кубометрів.

"Запасів по Сімферополю і Південному березі Криму, без урахування приток, достатньо для водопостачання протягом 2016 року. Однак сьогодні найбільш вододефіцитним регіоном, як і раніше, залишається Східний Крим – Керч, Феодосійсько-Судацький регіон, населені пункти Ленінського району", – зазначив Вайль.

Він пояснив, що в Східному Криму наповнення наливних водосховищ здійснюється шляхом перекидання води з Білогірського і Тайганського водосховищ руслом річки Біюк-Карасу через побудований комплекс гідротехнічних споруд у Північно-Кримський канал з подальшим перекачуванням в наливні водосховища.

"Сумарне наповнення цих водосховищ становить 8,6 млн м3 або 24,8%", – повідомив Вайль.

Він додав, що в схемі подачі води в Північно-Кримський канал також задіяний Ніжинський водозабір, вода з якого подається по системі тимчасово-укладених трубопроводів – 10% від обсягу води, що подавався в канал у 2015 році, 25% – в 2016 році.

Напередодні стало відомо, що запаси основного джерела води для Севастополя – Чорноріченського водосховища – зменшилися за останні два тижні на 200 тисяч кубометрів. У зв'язку з цим влада Севастополя радить економніше витрачати воду.

Після анексії Криму Росією Україна припинила подавати воду на півострів Північно-Кримським каналом, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: вода, Крим