Окупанти кажуть, що дадуть кримським татарам автономію в складі Росії

В окупованому Криму заявили, що кримські татари мають намір створити федеральну національно-культурну автономію
Depo.Життя
13 червня 2016 07:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив глава державного комітету "кримського уряду" з міжнаціональних відносин і депортованих громадян Заур Смірнов, передає depo.ua з посиланням на "РИА-Новости".

Як зазначає агентство, федеральна національно-культурна автономія на Росії є формою національно-культурного самовизначення, яка дозволяє представникам тієї чи іншої етнічної спільності самостійно вирішувати питання збереження самобутності, розвитку мови, національної культури, освіти. Для заснування такої автономії необхідно не менше половини зареєстрованих регіональних національно-культурних автономій росіян, які відносять себе до відповідного етносу.

Як зазначив Смірнов, в Криму національно-культурна автономія кримських татар вже діє, її очолив Ейваз Умеров. Робота зі створення регіональних автономій кримських татар почалася і в ряді регіонів Росії.

"Зараз йде робота в Санкт-Петербурзі, Астраханській області, Москві зі створення регіональних національно-культурних автономій кримських татар. Після цього кримські татари отримають право створювати національно-культурну автономію федерального рівня", - сказав представник окупаційної влади Криму.

"Керівник автономії буде представлений в Раді при президенті Росії з міжнаціональних питань, куди входять всі керівники автономій федерального рівня", - заявив Смірнов.

Він нагадав, що крім Криму кримські татари проживають в Краснодарському краї, Москві і Московській області, Татарстані, Дагестані, Чечні. Всього в Росії близько 16 автономій федерального рівня.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя