Одеський кінофестиваль 2019: Головні прем'єри, зіркові гості і таємничі новачки

Довгоочікувані прем’єри та вічна класика, новачки та зіркові гості світового масштабу: з 12 по 20 липня в Одесі проходить щорічний міжнародний кінофестиваль. І цього разу у нього ювілей - 10 років

Одеський кінофестиваль 2019: Головні пре…

Depo.ua розповідає, що цікавого цього року чекає на відвідувачів, які фільми варто подивитися в подальшому і на яких режисерів варто звернути увагу.

На десятому Одеському кінофестивалі буде представлено 110 фільмів із 18 країн: України, Колумбії, Аргентини, Нідерландів, Німеччини, Швеції, Уругваю, Литви, США, Великобританії, Італії, Албанії, Китаю, Люксембургу, Бельгії, Ізраїлю, Франції та Грузії.

Родзинками події називають дві стрічки, яким понад 90 років: одна з них - німий фільм американських режисерів Джорджа У. Хілла і Кларенса Брауна "Козаки" (1928 р), який покажуть у форматі опен-ейр на Потьомкінських сходах 13 липня, у супроводі симфонічного оркестру і хору. "Козаки" було знято за мотивами повісті Льва Толстого, а чільну роль козака Лукашки зіграв один з найвідоміших акторів німого кіно Джон Гілберт

17 липня у Зеленому театрі покажуть класику німецького кіноекспресіонізму "Кабінет доктора Калігарі" (1920) Роберта Віне під живий супровід культової групи The Tiger Lillies. 

Українське кіно

"Черкаси"

Гості цьогорічного фестивалю зможуть побачити прем’єру довгоочікуваного фільму "Черкаси" режисера Тимура Ященка. Прем’єру фільму переносили кілька разів. "Черкаси" знімали з квітня по вересень 2017 року, а прем'єру спочатку планували на День Незалежності-2018, потім відклали до весни 2019 року – 5-ї річниці анексії, але знову не склалося.

"Черкаси" повертають глядача у трагічний березень 2014 року, розповідаючи про відчайдушну оборону однойменного морського тральщика під час окупації Криму російськими військовими, коли корабель потрапляє у пастку в бухті Донузлав. Поки українські кораблі здаються одні за одним, "Черкаси" намагаються протистояти ворогові у запеклій, але приреченій боротьбі.

Під час створення фільму консультантом був командир тральщика "Черкаси" Юрій Федаш, а серед акторів - моряки, учасники тих подій. 

"Додому"

Стрічка "Додому" стала дебютною роботою у повному метрі кримськотатарського режисера Нарімана Алієва. 

Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи, чиї сини після анексії Криму поїхали до Києва шукати нової долі. Старший син Мустафи, Назім - гине, тож батько їде до столиці, аби повернути молодшого Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Цьогоріч фільм вже представляв Україну в рамках Каннського міжнародного кінофестивалю в конкурсній програмі "Особливий погляд". В Одесі фільм боротиметься за здобуття статуетки "Золотий Дюк" і грошовий приз у 10 тисяч євро. Одна із головних ролей у кінокартині була виконана відомим актором і режисером "Кіборгів" Ахтемом Сеітаблаєвим.

"Тато - мамин брат"

Ще однією цікавинкою на кінофестивалі буде документальна стрічка "Тато - мамин брат" Вадима Ількова, який раніше працював над фільмами "Маріуполіс" Мантаса Кведаравічюса і "Вулкан" Романа Бондарчука.

"Тато - мамин брат" - це реальна історія київського співака та художника Анатолія Бєлова, якому доводиться стати батьком для своєї 5-річної племінниці, коли психічне здоров’я його сестри погіршується. 

Бєлов опиняється у ситуації, коли його звичне богемне життя із провокативним мистецтвом та бурхливими ночами починає переплітатися із дитячими іграми та казочками на ніч, і він має відшукати у всьому цьому певний баланс.

Кінострічка Ількова раніше вже була нагороджена призом за найбільш інноваційний фільм міжнародної конкурсної програми швейцарського фестивалю документальних фільмів Visions du Réel.

 "З України до Голлівуду" 

Хто вони, українці у Голлівуді і який слід по собі залишила наша країна в американській "фабриці мрій"? Саме про це розповідає документальна стрічка-дослідження режисерів Галини Кувівчак-Сахно та Станіслава Сукненко. 

У фільмі, який знімали на теренах України та США, можна буде побачити досягнення українців минулого і те, як переплітаються їхні шляхи з історіями покоління, яке працює у Голлівуді сьогодні. 

Майже кожен з них має свою зірку на "Алеї слави", "Оскар" чи "Золотий глобус". На ювілейному кінофестивалі в Одесі фільм представлятимуть співрежисер Станіслав Сукненко та акторка Іванна Сахно, яка збирається прилетіти з Голлівуду спеціально на прем’єру.

"Мої думки тихі"

Кінострічка "Мої думки тихі" від режисера Антоніо Лукіча вже отримала міжнародне визнання на Карловарському міжнародному кінофестивалі, а 18 липня підкорюватиме Одесу.

Трагікомедія "Мої думки тихі" - це історія про молодого і дивакуватого звукорежисера Вадима, який після серії невдач має можливість розпочати життя заново. На перший погляд просте завдання – записати голоси закарпатських тварин, може дати шанс Вадиму переїхати до Канади і розпочати кар’єру там. Проте завдання несподівано ускладнює той факт, що записувати голоси тварин Вадим поїде у супроводі своєї мами. 

 

Майстер-класи

Звісно ж, Одеський кінофестиваль - це не лише показ безлічі цікавих стрічок на різних екранах міста, а і освітній простір - за період його проведення відомі режисери, актори, члени журі та гості проведуть майстер-класи, пов’язані із кіномистецтвом.

Так, 13 липня у кінотеатрі Батьківщина творчу зустріч проведе Роуз МакГоуен - актриса, співачка і режисер із США. Також МакГоуен представить короткометражний фільм "Дон".

Член журі Міжнародної конкурсної програми та Європейської кіноакадемії, директор Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах Карел Ох із Чехії також проведе творчу зустріч у кінотеатрі Батьківщина 13 липня.

14 липня у тому ж кінотеатрі Батьківщина свою творчу зустріч проведе Білл Гуттентаг - сценарист, продюсер, режисер, член журі Конкурсу європейських документальних фільмів із США. Також він  проведе майстер-клас під назвою "Перетворення реальності в спектакль, а вигадки - в реальність".

15 липня у кінотеатрі Батьківщина виступатиме Ніколас Елліот - американський кінокритик і член відбіркового комітету Міжнародного кінофестивалю в Локарно та член журі Національної конкурсної програми.

Тоді ж, 15 липня, у кінотеатрі проведе майстер-клас під назвою " Причина. Слідство. Результат" Ахтем Сеітаблаєв - український актор та режисер.

16 липня на стандартній локації прочитає лекцію Майкл Бейзер - сценарист і шоуранер, який вже багато років очолює сценарний і продюсерський факультет Ванкуверской кіношколи. Лекція має назву "Чорнобиль: Створення персонажів, які розповідають важливі історії". 

У це же день телепродюсер Барбара Столл проведе лекцію "Препродакшн! Невідома зірка телехітів".

Також 16 липня виступить директор Ізраїльського кінофонду Катріель Шорі, яка проведе лекцію "Творчий ініціатор - Продюсер - Мисливець - Постійне полювання на хорошу історію".

Окрім цього, з 17 по 20 липня у кінетеатрі виступатимуть чеський актор, режисер і педагог Іван Шведов, французька радіоведуча та режисер Соня Кронлунд, українсько-американська акторка, телеведуча та член жюрі Іванна Сахно та польський режисер та сценарист Дення Гасанович.

Цікаві факти про ОМКФ

Майкл Лі і Катрін Деньов приїдуть до Одеси за "Золотим Дюком"

На цьогорічний кінофестиваль до Одеси завітає відомий британський письменник і режисер Майкл Лі. Тут він отримає "Золотого Дюка" за власний внесок в кіномистецтво та представить на міні-ретроспективу своєї фільмографії

Майкла Лі сім разів номінували на "Оскар". Окрім того, він є 5-кратним лауреатом премії BAFTA, лауреатом премії за кращу режисуру Каннського кінофестивалю і головної нагороди фестивалю - Palme d'Or, а також володарем "Срібного лева" Венеціанського кінофестивалю.  

Ще одна знаменитість завітає на ОМКФ 2019, щоб отримати свого "Золотого Дюка" за внесок у кіномистецтво та представити міні-ретроспективу своєї фльмографії.

Катрін - ікона французького кіно, яка зіграла більш, ніж у 100 фільмах. Перший успіх її акторської кар’єри припав на 1964 рік, із виходом романтичного мюзиклу "Шербурзькі парасольки" (1964) Жака Демі. Картина відома завдяки музиці Мішеля Леграна.

Зірка "Зачарованих" їде до Одеси як спеціальна гостя

Шанувальники творчості акторки запам’ятали її по ролі сестри-відьми в серіалі "Зачаровані". І от, цього року є можливіть побачити її наживо - Роуз стане спеціальною гостею Одеського кінофестивалю.

В Одесі - найдовша червона доріжка в Європі

Червона доріжка - незмінний атрибут будь-якого відомого кінофестивалю. І тут ми йдемо на рекорд -  перед Одеським національним академічним театром опери та балету на час проведення кінофестивалю вистелять найдовшу в Європі - 80-метрову червону доріжку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme