ОБСЄ закликає виплатити компенсацію ромам, виселеним із Лощинівки

ОБСЄ закликала українську владу забезпечити компенсацію сім'ям ромів, майно яких постраждало при погромах у селі Лощинівка Одеської області
Depo.Життя
5 вересня 2016 06:21
ФОТО: depo.ua

Директор офісу організації з демократичних інститутів і прав людини Майкл Георг Лінк у своїй заяві також закликав притягнути до відповідальності організаторів самосуду, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

"27 серпня насильство стосовно ромів спалахнуло після арешту чоловіка, підозрюваного у вбивстві дівчинки. В присутності співробітників поліції шість ромських будинків були розгромлені й один підпалено. Десять сімей ромів, близько 60 осіб, пішли з села ще до початку атаки", заявила вона.

"На прохання неромських жителів місцева влада погодилися вжити заходів із виселення сімей ромів із села", - також ідеться у заяві.

За словами Лінка, "влада має твердо протидіяти насильству і огульним звинуваченням на адресу ромів".

Нагадаємо, наприкінці серпня у селі Лощинівка Ізмаїльського району знайшли понівечене тіло 9-річної дівчинки. У вбивстві підозрюють 21-річного представника громади ромів. Він заперечує причетність до злочину.

Селяни розтрощили кілька порожніх помешкань, у яких жили роми, і домоглися, щоб їх виселили з села.

Голова Ізмаїльської райдержадміністрації сказала, що роми погодилися виїхати, оскільки самі розуміють небезпеку ситуації.

Ромські організації звинуватили владу на Одещині в бездіяльності й розпалюванні міжетнічної ворожнечі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя