ОБСЄ хоче створити місію з прав журналістів в окупованому Криму

Офіс уповноваженого ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович прийняв працювати над створенням спеціальної місії до Криму з прав журналістів на півострові
Depo.Життя
31 травня 2016 11:12
ФОТО: depo.ua

Таке рішення прийнято під час зустрічі у Відні керівників Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), Національної спілки журналістів України та Спілки журналістів Росії, передає depo.ua з посиланням на "Крим.реалії".

Як повідомив глава НМПУ Юрій Луканов, до участі в місії планується запросити Міжнародну федерацію журналістів та інші міжнародні медійні організації.

За словами Дуні Міятович, місія в Криму повинна буде долати численні проблеми, зокрема, логістичні. Учасники зустрічі домовилися проводити постійні консультації в процесі створення місії, зазначили в прес-службі українського Незалежної медіа-профспілки.

Міятович планує в липні приїхати до Києва і провести зустріч з активом НМПУ і НСЖУ, щоб обговорити існуючі проблеми, повідомили в Незалежній медіа-профспілці України.

Заступник Генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів Джеремі Діар сказав, що федерація "дуже зацікавлена в створенні такої місії, щоб вирішувати проблеми, пов'язані з правами журналістів в Криму".

Голова НМПУ Юрій Луканов повідомив, що з подібною ініціативою він виступив від імені двох українських журналістських організацій, НМПУ та НСЖУ, на з'їзді Європейської федерації журналістів в Сараєво.

"Сам факт початку роботи над створенням місії - ще не перемога. Місія - це інструмент, яким можна вдало скористатися, а можна не використати такий шанс. Ми повинні разом з кримськими журналістами докласти зусиль, щоб це стало успішним", - сказав Луканов.

Також, за словами Луканова, до створення місії необхідно залучити кримських журналістів, що переїхали до Києва.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: Крим, ОБСЄ