Облави і погроми: Чому Путін знову взявся за кримських татар

Кримська незаконна влада з новими силами взялася за пригнічення кримськотатарського народу

Облави і погроми: Чому Путін знову взявс…

Масове затримання кримських татар на Центральному ринку Сімферополя, погром на тому ж ринку, в частині, де торгували переважно кримські татари, обшуки і затримання сьогодні в Бахчисараї – це ланки одного ланцюга.

Справа навіть не в тому, що "влада" боїться масових татарських заворушень напередодні "референдуму" чи дня, коли вшановують жертв депортації (18 травня) і тому "кошмарить" потенційних заворушників. Третій рік поспіль всі кримськотатарські акції проходять (як, власне, і раніше) цілком мирно, так само як третій рік поспіль час від часу відбуваються кримськотатарські облави.

В цьому році, наприклад, масові затримання кримських татар відбувалися ще в лютому.

Такі ж саме затримання були й минулого року, майже в ті ж самі дні.

11 лютого 2016 року в 12 будинках були проведені обшуки і затримання.

1 квітня, в Сімферополі та селі Піонерське озброєні силовики в масках та камуфляжі провели масові затримання в кількох кафе. Серед затриманих – 35 кримських татар.

6 травня з мечеті в Сімферопольському районі після молитви озброєні люди відвезли більше 100 мусульман в невідомому напрямку.

7 травня затримали 25 кримських татар в Євпаторії. "Прокурор" Криму Наталія Поклонська заявила, що затримання кримських татар пов'язані з "профілактичними рейдами", які проводять для посилення заходів безпеки напередодні Дня перемоги. Мовляв, шукають нелегалів з Узбекістану.

12 травня російські силовики провели серію обшуків і затримань в Бахчисараї, затримані 4 кримських татарина, яким шили тероризм, а 25 травня зник член виконавчої ради Світового конгресу кримських татар, екс-депутат міськради, член регіонального меджлісу Ервін Ібрагімов. Де він невідомо і досі. Вранці 26 травня в Криму російські силовики знову провели обшуки в будинках кримських татар.

Такі ж саме події відбувалися і в 2015 році. Поліцаї затримують купу людей, більшу частину потім відпускають і певний час всі живуть відносно спокійно.

Все це не профілактика тероризму і не боротьба з крамолою. Недарма в пісні співається, що Путін саме х..ло а не сцикло – влада не боїться масових заворушень, ба більше - в Криму були б навіть задоволені таким розвитком подій. Активістів би покидали в автозаки, відгамселили від душі, обклали попередженнями і стягненнями. І заявили б, що от, мовляв, бачите – татари човна розхитують. Всім, бач, все подобається, а цим не подобається.

Але кримські татари поводяться тихо-мирно, в той час як ворог в Криму наразі дуже потрібен. Після вибуху в петербурзькому метро російському народу дуже потрібен хтось, кого ненавидіти, кого треба боятися, проти якого можна згуртуватися і не почуватися стадом тупих розгублених баранів. Якась конкретна людина, чи спільнота. Ну як після пожежі в Римі, влаштованої Нероном.

Кримські татари як, по-перше, не православної віри, а по-друге – не путіністи, на цю роль підходять ідеально. Тим паче, що певна кількість слов'ян в Криму до "татарви" завжди ставилася із неприязню, страхом і заздрістю.

Тому і арешти. І кримчани бачать, що "влада" щось робить, з кимось бореться. Раз затримують стільки людей, значить фільтрують, шукають злочинця. Чи того, хто замислює злочин. Кримська "влада", декларуючи в Криму рівність всіх народів, одночасно розпускає чутки про те, що розкрито чергову кримськотатарську змову " убить всех русских". Вони це і перед "присоединением" Криму планували – такі повідомлення ходили соцмережами "Одноклассники" і "ВКонтакте".

Росіянам при цьому і в голову не йде, що якби зібралися їх позбутися, то може б за 25 років якось вже встигли. А татарські затримання і погроми дуже подобаються. Це для "кримської" влади один із способів підняти свій авторитет.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook