Обама назвав ТОП-шість книг, які варто прочитати цього літа

Колишній президент США Барак Обама назвав шість книг, які кожному варто прочитати упродовж цього літа

Список він виклав на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.ua

Політик регулярно викладає у соціальні мережі подібні поради, що почитати.

На цей раз, як зазначив сам Обама, на складання списку книг його надихнув майбутній візит до Африки, адже він має намір відвідати Кенію та Південну Африку.

Колишній лідер США зазначив, що дуже чекає на візит саме до Кенії, адже це батьківщина його предків. У зв'язку з цим п'ять творів із цього списку написані авторами з Африки.

Ця публікація Барака Обами зібрала 220 тис. "лайків", а також понад 26 тис. репостів.

Наведемо повний список літератури, яку він радить, а також пояснення до кожної книги самого політика.

"Розпад" – Чинуа Ачебе (Things Fall Apart by Chinua Achebe)

Класика світової літератури. Роман показує картину традиційного суспільства, яке бореться з приходом іноземного втручання, від християнських місіонерів до британських колоністів. Шедевр, який надихнув ціле покоління письменників Нігерії, всієї Африки, та що там, усього світу.

"Зерно пшениці" – Нггуга ва Тіонго (A Grain of Wheat by Ngugi wa Thiong'o)

Хроніка подій, які призвели до незалежності Кенії. Дуже яскраво показано, як історичні події, що змінюють світ, впливають на кожне окреме життя і долю.

"Довгий шлях до свободи" – Нельсон Мандела (Long Walk to Freedom by Nelson Mandela)

Життя Нельсона Мандели – одна із найбільш епічних історій ХХ століття. У своїх мемуарах Мандела розповідає, як хлопчик з невеликого африканського села опинився у в'язниці за свої погляди, а згодом став президентом країни та іконою. Головна книга для тих, хто хоче зрозуміти історію – а потім змінити її.

"Американські реалії" – Чімаманда Нгозі Адічі (Americanah by Chimamanda Ngozi Adichie)

У романі розповідається історія двох нігерійців, які намагаються вибитися в люди в США і Великобританії. Тут піднімаються питання расової приналежності, пошук ідентичності та асиміляції африканців у країнах Заходу.

"Повернення: Батьки, сини і земля між ними" – Хішам Матар (The Return by Hisham Matar)

Чудові мемуари, які одночасно розповідають як історію Лівії, так і про долю автора, який намагається знайти інформацію про свого батька, який зник у в'язницях Каддафі.

"Світ, як є" – Бен Родс (The World As It Is by Ben Rhodes)

Ця книга вибивається із загального списку, адже її автор не африканського походження. Але я просто зобов'язаний розповісти вам про неї. Бен – один з небагатьох, хто був зі мною під час президентської кампанії і залишився поруч під час двох термінів у Білому домі. Він напрочуд точно розповідає про зовнішню політику, тонкощі політичної роботи, а також про те, що насправді значить служити американському народу протягом восьми років.

Нагадаємо, дружина Барака Обами Мішель анонсувала вихід власних мемуарів, які отримають назву "Становлення".

Барак і Мішель Обама підписали також довгостроковий контракт із Netflix на продюсування серіалів, повнометражних і документальних фільмів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme