Про що діти просять Діда Мороза у дні війни

Напередодні 2015 року маленькі українці, крім всіляких гаджетів і іграшок - персонажів мультфільмів, просять Діда Мороза, щоб закінчилася війна і батьки змогли віддати борги

Валентина Емінова
Головний редактор
Про що діти просять Діда Мороза у дні ві…

Про це depo.ua розповіли батьки, а також вихователі дитячих будинків з різних куточків України.

МАШИНУ: СОБІ - «ШВИДКУ», МАМІ - «ЛЕКСУС»

Киянка Олена Кондратьєва, мама Єгора (3 роки 11 місяців) розповідає: на запитання, що б він хотів отримати від Діда Мороза, син замовив собі машину швидкої допомоги або пожежну, а мамі - нову машину, «Міцубісі» або «Лексус».

«Єгор дуже любить машини, тому практично всі побажання - авто. Торік він ще нічого не просив, але Дід Мороз йому подарував поліцейську машину. Він так був здивований, коли побачив під ялинкою подарунок - не очікував і ще не дуже розумів, хто такий Дід Мороз. Але коли побачив подарунок - все зрозумів», - сміється Олена. «Тепер він у Діда Мороза вірить і чекає подарунка. Правда, вже хтось йому, імовірно, діти в саду сказали що «дідмороза немає» і що це просто противний злий дідуган, але відразу і забув про це. Днями вже наполегливо кликав мене купувати ялинку».


ВІДСВЯТКУВАТИ НОВИЙ РІК ВДОМА

«Ми не писали Дідові Морозу листа, але діти говорили, чого хотіли б», - розповідає Олена Жеребченко, директор донецького дитячого будинку сімейного типу, в якому виховується шестеро дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. «З одного боку, це нав'язливе бажання миру в тому вигляді, в якому вони його розуміють - повернення до минулого життя. Щоб був мир, щоб були всі гуртки відкриті, щоб всі друзі повернулися в місто. Новий рік - це таке цікаве свято, коли повертається все, що було в минулому році: ялинка, минулорічні новорічні іграшки. А в цьому році все складно з традиціями. І якщо маленьким дітям можна щось підмінити чимось іншим, то старшим нічого не підміниш.

Вони мріють святкувати Новий рік вдома. А з іншого боку, у всіх - звичайні дитячі «побажалки»: навушники, іграшки, новий комп'ютер. Які ж діти не хочуть нових іграшок?!»


«ЛЯЛЬКУ-ФЕЮ, АЛЕ, ТАТО, ВОНА ТАКА ДОРОГА...»

Тато маленьких кримчанок: 3-річної Євангеліни і 5-річної Софії Сергій Вікарчук недавно перевіз сім'ю до Києва. З розчуленням розповідає, що дівчатка давно пригледіли собі подарунок, але соромляться попросити.

«Я запитав у них, що б вони хотіли, сказав, що це треба повідомити в прес-службу Діда Мороза і Святого Миколая, щоб вони розуміли, чого хочуть діти. Вони сказали, що хотіли б літаючу ляльку-фею з мультфільму «Вінкс», «але тато, вона ж така дорога...». Обожнюю їх, такі маленькі, а вже розуміють ситуацію! Здається, вони вже європейки. Торік ми їм купували ляльок, тітка подарувала ляльковий будинок, ще у фаворі був Лунтик. А цього року я подивився на ціни і зрозумів, що в цьому році і від Миколая, і від Діда Мороза у них, швидше за все, будуть цукерки і сік», - зізнається він. «Хоча надія є, що знайдемо щось схоже на цю фею, але за лояльною ціною».

ЩОБ БУВ МИР І МАМА ПОГАСИЛА КРЕДИТИ

Мама 10-річного Роберта, киянка Олена Конопля повідомила depo.ua, що цього року син листів Діду Морозу вже не пише - виріс.

«Але зазначив, що якби писав, то попросив би, щоб війна закінчилася і щоб мама швидше погасила свої борги і кредити. І ще рацію: для переговорів з друзями в школі, на дачі і у бабусі. І відеокамеру. Він любить знімати і монтувати невеликі анімаційні ролики за участю то кішки, то іграшкових персонажів. Виходить досить непогано, а можливості айпада його вже не влаштовують», - розповідає Олена. «В минулому році був дуже бажаний подарунок: квадрокоптер з можливістю відеозйомки з висоти пташиного польоту. Пам'ятаю смішну історію. Коли синові було 7 років, бабуся запитала його: «Ну що тобі подарувала мама на День Святого Миколая?» Син відповів: «Мама - нічого, на жаль. А ось Святий Миколай - молодець: приніс «30 настільних ігор для хлопчиків»».


МОБІЛКУ І НОРМАЛЬНУ СІМ`Ю

Завідувач притулком в смт. Батьове Берегівського району Закарпатської області Василь Цогла повідомив depo.ua, що листів Діду Морозу його підопічні не пишуть.

«Це ж не прості хлопці: сироти, безпритульні, з проблемних сімей. Їх, щоб написали, треба мотивувати, що вони це отримають. Так просто вони писати не стануть. А у них знаєте зараз мрії які: і мобілки, і велосипеди, і що завгодно. І що, будуть потім за нами ходити і питати, де їх подарунки. Вони, може, й проблемні, але голова варить на те, що їм треба», - сміється Василь. «Звичайно, є у них ще сокровенні, не матеріальні мрії: повернутися до батьків, щоб був свій будинок, щоб була дружна весела родина, щоб тато не пив».

Директор Біляївського районного притулку «Надія» на Одещині Ольга Вікторівна додає: у її дітей мрії тільки матеріальні - не про мир і політ у космос, а про мобілки, планшети і комп'ютери.

«У мріях вони себе не обмежують, і, до речі, вони періодично збуваються, нам шефи привозять телефони, не нові, звичайно, був у дітей і ноутбук. Правда, зламався», - говорить вона.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme