Пристойний заробіток без особливих вмінь: Куди піти працювати під час карантину

Масове безробіття, вимушені "відпустки" за власний рахунок, скорочення штатів та підвищення цін на продукти – усе це змушує замислюватися про додаткові джерела заробітку. Але що нині пропонують і де це шукати

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Пристойний заробіток без особливих вмінь…

 

 

За даними дослідження сервісу з пошуку роботи Jooble, за час карантину кількість розміщених вакансій в Україні скоротилася на 22%.

Затребуваними залишаються водії, пакувальники, менеджери з продажу і IT-фахівці. А єдиною сферою, у якій кількість вакансій майже не знизилася  є транспорт і логістика. Особливо активно компанії даного сегменту шукали водіїв категорії Е, логістів та водіїв таксі. 

Також, як, передає Obozrevatel, за квітень компанія виокремила активність публікації вакансій у наступних сферах:

IT (шукали Junior Flutter (JavaScript) developer; DevOps Engineer; Android / iOS, Flutter Dart Developer; Java Developer; Middle .NET Developer)

Виробництво (потрібні були пакувальники; водії вантажівок; токарі; складальники; швачки).

Оптова і роздрібна торгівля (вакансії менеджерів зі збуту; бухгалтерів);

Продавців-консультантів; охоронців; касирів.

Журналісти Depo.ua вирішили переглянути сайти вакансій, аби з’ясувати, які вакансії є актуальними під час карантину і кого тепер шукають роботавці.

З урахунком суворих обмежень громадського транспортного сполучення, першочергово виріс попит на послуги таксі. Умови роботи – як повний робочий день, так і можливість вільного графіку, тож рівень заробітної плати тут дуже індивідуальний, в залежності від кількості виконаних замовлень. Для постійної роботи на сайтах із вакансіями є пропозиції із транспортними засобами від компанії, втім, здебільшого все ж шукають водіїв із власними автомобілями.

Крім того, на ринку є пропозиції для нянь. На початку карантину попит на їх послуги впав, втім згодом – знову виріс, адже для батьків, навіть якщо вони працюють з дому, дитина з її вимогами уваги поруч – перешкода до ефективного виконання поставлених завдань. Високий попит на нянь – у Києві, а їх середня заробітна плата у столиці складає близько 12 500 грн. 

Скріншот Work.ua

Також за умов карантину особливо затребуваними стали не висококваліфіковані професії, що потребують постійних контактів із людьми – а отже, можуть бути небезпечними для вашого здоров’я.

Так, великим попитом на ринку праці нині користуються продавці-консультанти –  велика частка вакансій припадає на продовольчі магазини. Середню заробітну плату по Україні нині рахують в 10 тисяч гривень.

Та ж сама історія стосується і касирів – здебільшого їх шукають мережеві продуктові супермаркети. Щоправда, то тут то там серед вакансій вигулькують пропозиції із ломбардів. Середню зарплату касира по Україні нині оцінюють у 9500 грн. Де-не-де є можливість працювати на половину ставки, що є можливістю підробітку до основної роботи.

Попитом користуються і кур’єри – багато закладів харчування нині виживають лише завдяки доставці. Їхню середню заробітну плату по Україні цінюють в 11 тисяч гривень.

Щоправда, є "але". Більшість компаній нині шукають кур’єрів із власними транспортними засобами – від велосипедів до автівок, тож за відсутності останніх у багатьох місцях вам можуть відмовити – роботодавцям не вистачає власних машин.

Великим попитом користуються бухгалтери, із середньою заробітною платою на ринку праці близько 12 тисяч гривень. Тут варто придивлятися до умов: дехто пропонує не офіційну роботу на повний робочий день, а підробіток за окремі послуги.

 

Для віддаленої роботи онлайн шукають  SMM-менеджерів і обіцяють середню заробітну плату у 12 500 грн. Плюси такої роботи у тому, що будучи хорошим спеціалістом ви можете працювати не повний робочий день на одну компанію, а брати кілька клієнтів одразу. Щоправда, на цьому ринку варто підготуватися до доволі високої конкуренції.

Крім того, підробіток в онлайні можуть знайти і репетитори. До того ж, ймовірно, попит на них ростиме, адже далеко не всі школярі на карантині мають змогу отримати повноцінні знання від своїх шкільних вчителів. Це шанс для тих, хто добре знає іноземну мову і має терпіння і хист щось пояснювати іншим. Уроки можна давати не тільки дітям, а й дорослим, які вирішили, що карантин - це знак, що треба нарешті вивчити ту англійську (німецьку, польську, китайську).

Скріншот Work.ua.

Якщо ж у вигляді підробітку на карантині вас цікавить першочергово фріланс, то тут пропозицій достатньо, а особливо вигідні зустрічаються на англомовному ринку.  Редактори, копірайтери, маркетологи, IT-спеціалісти – це лише невелика кагорта із представлених на таких біржах фахівців.

Аби ознайомитися із потенційними замовленнями, можна скористатися наступними сервісами:

- UpWork.com;

- Flexjobs.com;

- Weworkremotely.com;

- Jobspresso.co;

-Remotive.io.

Окрім цього, є і вузькопрофільні ресурси. Так, для навчання - Udemy. Для тих, хто пише, - 4writers

На випадок, якщо англійську ви знаєте погано, замовлення можна знайти на українських ресурсах  24freelance.net і Free-lance.ua.

Це корисно:

Під час карантину в Україні істотно постраждав ринок праці — експерти заявляють про 600 тисяч офіційних нових безробітних.

Якщо ви нині залишилися без офіційного доходу, то на порталі "Дія" з'явилася можливість оформляти допомогу з безробіття прямо зі свого будинку, онлайн. Для цього спершу потрібно зайти на онлайн-портал державних послуг "Дія", далі перейдіть у розділ "Пенсії пільги та допомога", а звідти – до послуги "Допомога по безробіттю" і кнопки "Подати заяву".

На порталі потрібно буде авторизуватися за допомогою електронного підпису, системи ідентифікації Bank ID або Mobile ID.

Після цього вас попросять заповнити анкету для підтвердження наявності необхідних документів – паспорта, документів про освіту, трудової тощо.

Після цього "Дія" вишле на вашу електронну пошту або телефон лист із підтвердженням або ж сповіщенням про те, що заяву потрібно доопрацювати. Також може надійти відмова у виплаті допомоги.

У період карантину статус безробітного привласнюють з першого дня після подачі заяви, нараховувати допомогу починають, відповідно, теж із першого дня. Допомога становить дві третини від тарифної ставки, втім сума не перевищуватиме розмір мінімальної зарплати — 4 723 грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme