UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

НСЗУ роз'яснила нюанси безкоштовного лікування від коронавірусу

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) дала відповіді на п'ять питань про безкоштовну медичну допомогу при COVID-19
 

НСЗУ роз'яснила нюанси безкоштовного лік…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НСЗУ.

1. Чи має право пацієнт з підозрою чи захворюванням на COVID-19 на проходження КТ або рентгену безоплатно? І що для цього потрібно?

Доцільність обстежень пацієнту з підозрою або підтвердженим COVID-19 призначає сімейний або лікуючий лікар. … Якщо ж лікар створив електронне направлення на рентген або КТ, то пацієнт може пройти таку діагностику безоплатно. Але лише в тих закладах, які мають договір з НСЗУ на надання медичних послуг за амбулаторним пакетом. Окрім контракту з НСЗУ заклад повинен мати необхідне обладнання – рентген-апарат або томограф. Перелік таких закладів можна уточнити в департаменті/управлінні вашого регіону, які опікуються питаннями охорони здоров'я.

2. Коли пацієнт з підозрою або встановленим COVID-19 лікується вдома? Хто оплачує ліки під час лікуванні вдома? 

Відповідно до Стандарту медичної допомоги при коронавірусній хворобі, затвердженого наказом МОЗ, пацієнтів із легкою формою підтвердженого або ймовірного захворювання на COVID-19 рекомендовано лікувати в домашніх умовах. Так само, як пацієнтів, які вже одужують і не потребують цілодобового нагляду.

Тобто якщо пацієнт має легкі симптоми перебігу захворювання, лікар ПМД надає рекомендації щодо самоізоляції та лікування у разі погіршення стану. Симптоматичне лікування, наприклад, жарознижувальне за призначенням лікаря оплачується пацієнтом.

Легкому перебігу захворювання притаманні така ознаки - невисока гарячка (до 38° C), що добре контролюється; нежить; сухий кашель без ознак дихальної недостатності; відсутність шлунково-кишкових проявів; відсутність змін психічного стану (порушення свідомості, млявість).

Якщо у пацієнта середній або важкий перебіг захворювання, тоді сімейний лікар рекомендує викликати екстрену медичну допомоги за номером 103.

Симптоми середнього та середньо-важкого перебігу це – ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихання більше за фізіологічну норму; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Пацієнти незалежно від тяжкості стану, в яких є підвищенна температури вище за 38° і вона  погано піддається корекції, також мають отримувати медичну допомогу у стаціонарі.

Лікування в стаціонарі – безоплатне для пацієнта.

3. При госпіталізації з COVID-19, що для пацієнта є безоплатним в лікарні?

В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 входить:

- тестування на COVID-19;

- лабораторні та інструментальні дослідження;

- медична допомога відповідно до галузевих стандартів;

- киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідності;

- медикаментозна терапія та знеболення за потреби;

- консультації лікарів інших спеціальностей.

Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, входять до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. Тому лікування пацієнтів є безоплатним.

4. Хто відноситься до групи ризику розвитку ускладнень при підозрі або підтвердженому COVID-19? Чи підлягають вони обов’язковій госпіталізації?

До груп ризику щодо розвитку ускладнень відносяться люди,  які мають:

- тяжкі хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи;

- ниркову недостатність;

-  імуносупресивні стани (первинний і вторинний імунодефіцити);

-  тяжкі алергічні захворювання або стани;

-  цереб-роваскулярні захворювання в стадії декомпенсації;

-  аутоімунні та онкологічні захворювання.

Відповідно до Стандарту медичної допомоги при коронавірусній хворобі, затвердженого МОЗ, такі пацієнти не можуть лікуватися вдома і потребують госпіталізації.

5. Скільки платить НСЗУ за лікування одного хворого на COVID-19 у стаціонарі лікарні? 

За лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою НСЗУ оплачує за глобальним бюджетом. Тобто забезпечує готовність закладу до надання допомоги пацієнтам без прив’язки до їхньої кількості. Під готовністю ми розуміємо і готовність медичних команд, і забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами.

Розрахунково в середньому держава оплачує за один випадок лікування в стаціонарі понад 20 тис. грн. Але підкреслюю, це - середня розрахункова вартість. Це означає, що є пацієнти, на яких витрачається у 2-3 рази більше коштів, а є ті, на яких витрачається менше. Все залежить від стану, в якому перебуває пацієнт.

Нагадаємо, 13 жовтня уряд продовжив адаптивний карантин в Україні через спалах смертельного коронавірусу до 31 грудня 2020 року.

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"