​​​​​​​Новосад і батьківство на 36 тисяч: Чому соцмережі вже не проти підняти міністрам зарплатню

Вчора вийшло інтерв’ю міністерки освіти і науки України, в якому вона, зокрема, повідомила, що замислюється над звільненням, через зарплатню
 

​​​​​​​Новосад і батьківство на 36 тисяч…

За словами Новосад, із зарплатою в 36 тисяч гривень вона не може робити заощадження і не може собі дозволити завести дитину, адже не буде на що її утримувати.

"Зараз моя зарплата на руки в середньому становить 36 тисячі грн, це на 10 тисяч грн менше, ніж я мала на посаді керівника директорату Міносвіти. Мені цього вистачає, щоб нормально прожити. Але якщо ви мене запитаєте, чи влаштовує мене це, як молоду людину, яка повинна думати про своє майбутнє, то безперечно цього не вистачить", – повідомила Новосад. - У якийсь момент я захочу мати дитину, а на таку зарплату я її не зможу утримувати. Тому настане час, коли я просто не зможу жити в Києві на таку зарплату, і це буде рішення, яке потрібно буде усвідомлено приймати", – додала міністр.

Зазирнувши в її декларацію (подана в серпні 2019, перед звільненням з посади Генерального директора директорату стратегічного планування та європейської інтеграції) бачимо, що статки в Ганни Ігорівни не такі й великі, в порівнянні з рештою міністрів нового українського уряду. Вона не має власної квартири, активів у банках, зарплатню за минулий рік отримала у сумі 493020 грн, а найбільше її багатство – Toyota Yaris 2016 року випуску, придбана того ж року і, судячи з ціни – з салону.

Читайте також - Дорогі наші: Як виросли зарплати українських урядовців та чиновників (ІНФОГРАФІКА)

Соцмережі, озлоблені нещодавніми публікаціями про стотисячні зарплати і премії міністрів та інших топ-чиновників, цю заяву сприйняли, м’яко кажучи, критично. Новосад написали, що утримують дітей за значно меншу суму (важко, звісно, але треба старатися), і закликали згадати, скільки заробляють при цьому українські вчителі, і пройшлися по її стажу – мовляв нічого такого ще не зробила, щоб отримувати багато грошей.

Читайте також - Не працювала вчителем, але вчилася за кордоном: Хто така Ганна Новосад

В той же час, багато хто встав на захист навіть не пані міністерки, а відповідального планування майбутнього, зокрема – батьківства. Це болюча тема для багатьох, адже одні українці, як і Новосад, не зголошуються завести дитину, остерігаючись, що зі своїм рівнем прибутку не зможуть їй дати все, що вони вважають за необхідне і потрібне. І не хочуть суттєво знижувати рівень і якість свого звичного життя через витрати на дитину. Вважаючи, що на це треба мати додаткові гроші.

Інші навпаки живуть за принципом "дав Бог дитину – дасть і на дитину", вважають тих, хто не народжує дитя (чи тільки одне дитя) егоїстами і закликають ставитися до витрат на дитину простіше. Нема грошей на вітаміни, брендове взуття і дошкільний розвиток – ну і грець із ним. Що ж тепер, дитину не народжувати?

Словом, зачепила Ганна Новосад своїми словами за живе майже всіх. Тому й реакції були різкі, хоч і прямо протилежні.

Варто нагадати, і хто така Новосад. Народилася вона в 1990 році, закінчила Український гуманітарний ліцей при КНУ імені Тараса Шевченка і Києво-Могилянську академію. Потім навчалася за кордоном, будучи стипендіаткою Фонду Відкритого Суспільства (Фонду Сороса) вступила до Університету Маастрихту в Нідерландах і через два роки отримала ступінь магістра з європейських студій, а потім стажувалася в аналітичних центрах Іспанії і Чехії, учасник українсько-канадської парламентської програми.

"Я закінчила Могилянку, потім отримала стипендію Фонду Сороса, поїхала в Нідерланди вивчати європейські студії. Коли мені запропонували піти в Міністерство і займатися міжнародною співпрацею, у мене не було сумнівів. Зате потім був чималий шок, бо можна як завгодно ідеалістично уявляти те, що хочеш зробити, але коли стикаєшся з бюрократією (навіть у нейтральному сенсі цього слова), потрібно багато часу, щоб зрозуміти всі нюанси роботи цієї машини... Спочатку був страх працювати з людьми, які на роботі в МОН хто від п’яти, а хто до п’ятнадцяти років. Я розуміла, що змінити їх якось буде дуже складно", - розповідала вона "Українській правді" в 2017. 

В Міносвіти вона прийшла працювати одразу після навчання, з березня по листопад 2014 року обіймала посаду радниці міністра (Сергій Квіт), після чого в грудні 2017 очолила управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН, яке займається програмою "Горизонт 2020". Це найбільша за історію Європейського союзу програма (бюджет 80 млрд євро), що фінансує науку та іновації, з метою спричинити більше наукових проривів, відкриттів і перенести ідеї з лабораторій на ринок. Україна є асоційованим членом "Горизонту" з 2015 року, отримаши можливості користатися фінансуванням програми і розробляти свої проекти і пропозиції.

Вільно володіє англійською та німецькою мовами. Незаміжня. Взагалі, про її особисте життя мало що відомо, але ще до посади міністра Новосад активно вела свої соцмережі і ділилася світлинами з активного відпочинку.

Минулого року Новосад штурмувала Говерлу в компанії, зокрема, нинішнього прем'єра Олексія Гончарука. 

Є і кілька закордонних світлин. Наприклад, з Туреччини.

Нагадаємо, Новосад є наймолодшою міністеркою в уряді Гончарука.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme