Новий рік 2019: Скільки коштує зрубана ялинка, штучна сосна та жива лісова красуня

Через два тижні українці будуть відзначати Новий рік і Різдво, а як відомо, їх прийнято зустрічати в компанії ялинки – важливого атрибуту зимових свят 

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Новий рік 2019: Скільки коштує зрубана я…

Depo.ua вирішило зробити огляд цін на зрубані, штучні та живі ялинки. 

Зрубана ялинка: Легальність і ціна на дерево 

Попри стабільність гривні, ціни на ялинки, які зрубали, цього року вищі, ніж в минулому році. Проте є декілька лайфхаків, які допоможуть заощадити на цій важливій статті витрат у новорічний час, коли зарплата тане, як морозиво у спеку.

Зрубана ялинка – не найкращий варіант для тих, хто піклується про наше довкілля і вважає дикунством зрубати живі і здорові дерева. 

Проте, як зазначає Держлісагенство, державні лісові колгоспи заготовляють ялинки на спецплантаціях чи під час планових вирубок лісів з метою їхнього оздоровлення. 

Цього року Держлісагенством було висаджено близько 15 млн дерев, проте на продаж піде не більше 500 тисяч дерев, аби не зашкодити довкіллю. Саме у грудні проводяться планові рубки молодняку.

Якими ж бувають новорічні дерева, які спеціально вирощують до свят:

  • сосна звичайна
  • сосна палласа (кримська)
  • ялина європейська (смерека)
  • ялиця біла (піхта).

Варто розуміти, що Держлісагенство вирощує дерева лише під замовлення. Погонний метр коштуватиме 60-70 грн, як і в минулому році. Проте не варто мріяти про таку ціну, коли купуєте ялинку на базарі. Варто пам'ятати, що ціна залежить і від району, в якому ви купуєте. Наприклад, на Печерському базарі цього року пропонують маленькі ялинки, зібрані з гілок від 100 до 200 грн. Найменша сосна коштує від 200 гривень, середня – 400. Велике та ошатне дерево, смерека чи піхта, обійдуться від 700 до 1000 гривень. 

На сайті Держлісагенства можна знайти адреси обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів, аби зрозуміти, де легально можна придбати лісову красуню. По-перше, можна не сумніватися у легальності такого дерева, по-друге, – ціна буде нижчою за конкурентів.

У агентстві обіцяють, що будуть продавати свою продукцію поштучно на спеціально обладнаних для продажу майданчиках. 

За наявною інформацією, цього року розрізнити легальні дерева від дерев з "чорного ринку" можна буде за допомогою самоклейних етикеток і бирок-стяжок з пластмаси.

Щоб відрізнити легальне маркування, потрібно знати, що по-перше, наклейки та бирки не можна використати повторно, по-друге, на цих засобах присутній індивідуальний номер і штрих-код, які містяться в Системі електронного обліку деревини. Ялинку легко перевірити за номером, зайшовши на цей сайт. Також є подібний додаток у Play Market. Лише перевіривши номер ялинки, ви можете зрозуміти, чи легально зрубане дерево, і тоді вже вирішити, купавати чи ні новорічну ялинку.

Одним із мінусів живого дерева, яка на мене, є питання його утилізації. Ми живемо у сучасному світі, де потрібно наперед думати про надмірне споживання і прораховувати майбутні кроки. Як відомо, викидання ялинки в смітник біля будинку є неетичним, тому по Києву минулого року було відкрито декілька пунктів прийому зрубаного дерева. Проте така утилізація непроста. Спочатку вам потрібно зібрати усі голки, якщо дерево висохне, порубати його на шматки та у такому вигляді доставити до пункту. Якщо у вас нема авто, потрібно їхати з ним у транспорті або на машині. Не дуже зручно, погодьтесь. 

Штучна ялинка: Скільки коштує і як обрати

Плюси цього виду ялинок очевидні – якісне і недешеве дерево прослужить не один десяток років, а його пухнастість та ошатний вигляд будуть радувати вас впродовж новорічних свят. 

З покупкою штучного дерева все просто: перевірте склад дерева, остерігайтеся ПВХ у складі, запитайте у продавця, чи є ялинка гіпоалергенною. Потрібно розуміти, що найдешевше дерево не зможе прослужити довго, адже зроблене з найшкідливіших матеріалів. При нагріванні таке дерево може ставати отруйним, виділяючи токсичні речовини. 

Щодо ціни, то пристойний екземпляр обійдеться від 1000 гривень. Ціни стартують від 200 і доходять до 5 тисяч. Проте пам'ятайте, що така альтернатива живому дереву заощадить вам час та нерви від догляду за деревом та його утилізації. 

Краще за все подивитися на штучну ялинку у магазині, обрати найкращу для себе, а купувати – в інтернеті. Так вийде дешевше. 

Звісно, тим, хто за переробку сміття та етичність, потрібно подумати про утилізацію такої ялинки у майбутньому. Наразі в Україні відсутній пункт прийому штучних ялинок. Якщо хочете врятувати довкілля, користуватися штучною ялинкою слід якомога довше. Вік якісних дерев може сягати 10-15 років.

Ялинка, що росте: Проблеми такого деревця та ціни

Ялинка у горщику є дуже модним трендом останніх років. Таке дерево радує своїм хвойним ароматом і тим фактом, що ви не знищуєте довкілля та не шкодите живим деревам. Проте не все так ідеально, як здається…

Справа у тому, що потрібно знати, як піклуватися про красуню у кадці та розуміти, що таке дерево з часом краще пересадити у ґрунт. 

Перш за все, потрібно дуже уважно обирати ялинку. Це можна зробити як у спецмагазинах, так і в звичайних квіткових лавках. Потрібно звертати увагу на кожну гілочку і навіть голочку, якщо хочете мати якісне деревце. 

Ціна на ялинку у горщику стартує від 300 грн і сягає декількох тисяч. Вартість визначається зростом дерева та горщиком, у якому воно росте.

Люди, які розуміються на ялинках, радять не обирати завелике деревце (максимум 80 см, – ред.), адже потім можуть бути проблеми з пересадкою у ґрунт.

Також потрібно зважати на сорт деревця. Краще за все купувати ялинку звичайну, ялину канадську и ялицю. 

Навіть на такому деревці має бути чіп чи спецзасіб для позначення його легальності. Номер можна подивитися на спеціальному сайті.

Як доглядати ялинку у горщику? Тут також не все просто. По-перше, вам потрібно обрати ідеальне місце у квартирі – прохолодне, темне і вологе. Флористи радять тримати деревце подалі від засобів опалення та яскравого світла. Поливати красуню слід двічі на тиждень водою помірної температури, краще кімнатної. Також ялинку слід обприскувати водою декілька разів на тиждень. Добре, якщо у вас є зволожувач повітря. Його слід поставити поряд з ялинкою.

Не слід прикрашати живу красуню важкими новорічними іграшками, краще обрати легкі варіанти. Після новорічних свят до висадки навесні, деревце краще поставити на балкон, проте не забувати поливати красуню. Потім деревце можна висадити на дачі, у дворі, у лісополосі.

Читайте також: ТОП-10 креативних ялинок, які можна не викидати після Нового року

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme