Новітнє лікування раку: Хто і за що отримав Нобелівку з медицини

Нобелівську премію з медицини вручили Джеймсу Эллісону и Тасуку Хонджо за відкриття лікування раку через інгібування негативною імунної реакції

Новітнє лікування раку: Хто і за що отри…

Хонджо пророкували перемогу ще у 2016-му, але тоді премію дістав Йосинорі Осумі за дослідження механізму аутофагії.

Depo.ua дізнавався, у чому полягає суть відкриття цьогорічних переможців.

Отже, Хонджо вивчає імунітет вже 50 років. У 1992-му вчений відкрив протеїн (білок) PD-1, який діє на активованих Т-клітинах імунної системи. Відповідно, зацікавився, що це за білок, і на що впливає.

Провів серію експериментів на мишах, видаливши у тварин ген, який відповідає за утворення PD-1. Піддослідні тварини почали страждати від аутоімунних хвороб. Тож зробили висновок, що можлива функція білка - пригнічення імунітету.

"Ми припустили, що послабивши або прибравши дію PD-1 на організм, можна посилити імунну відповідь і у такий спосіб лікувати рак. Це стало точкою відліку: ми показали у дослідженнях, що блокування PD-1 і справді може лікувати рак у тварин. У 2014-му терапію ухвалили як спосіб лікувати меланому", - розповів Хонджо Asian Scientist.

Наразі дослідники намагаються застосувати терапію до інших видів пухлин або ж розробити комбіновану терапію.

Джеймс Еллісон присвятив кар'єру властивостям Т-клітин. У ранніх 80-х вчений виявив рецептори Т-клітин - частини, які зв'язуються з антигеном і запускають механізм запалення. Кілька років пізніше, у 1992-му, довів, що спеціальна молекула - CD28 - для Т-клітин виступає як газова педаль, пише Cancer Research Institute.

Пізніше - що є молекула CTLA-4, яка можуть, навпаки гальмувати Т-клітини. Еллісон розробив новий підхід до антиракової терапії.
За допомогою антитіл вчений навчився "знімати гальма" з імунітету, який бореться з онкоклітинами, що значно підвищило ефективність протиракової терапії.

Сам Еллісон називає три переваги імунотерапії перед традиційною.

По-перше, правильно налаштована імунна система може боротися виключно з онкоклітинами з мінімальними побічними ефектами.

По-друге, пухлини змінюються, а імунна система при вірному керуванні здатна пристосуватися до цих змін.

І зрештою, якщо стимулювати організм на виробітку антитіл проти раку, ці антитіла залишаться з людиною на все життя. Тож вона буде захищена від хвороби у майбутньому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme