Новіков: Імовірно звільнення Карпюка і Клиха буде оформлене через помилування

Адвокат Миколи Карпюка Ілля Новіков переконаний, що більш ймовірним є повернення його підзахисного, а також Станіслава Клиха, в Україну через оформлення помилування, а не процедуру видачі для покарання на батьківщині
Depo.Життя
16 червня 2016 21:49
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна", передає depo.ua.

"Цю процедуру, видання людини для покарання на Батьківщині, ми про неї довго міркували у випадку з Савченко. Не було зрозуміло, чи підпише Путін її помилування, чи ні. З досвіду, з випадку Савченко, ми зараз вже знаємо, що це можливо, що так буває, що людину можна забрати через помилування. У випадку з Солошенком і Афанасьєвим ми також знаємо, що необов’язково обмін має здійснюватися на російського громадянина. Порошенко помилував українських громадян. Через те, хоча більш вірогідним мені вважається варіант, що у разі поспішного закінчення перемовин по Карпюку та Клиху, їх звільнення буде оформлено також через помилування", - зазначив він.

При цьому Новіков зауважив, що той факт, що Мін'юст України звернувся з проханням видати Карпюка для відбування покарання на Батьківщині є позитивним явищем. "Добре, що Мін'юст України не занедбав цієї можливості, бо може бути так, що з якихось причин Росії буде зручніше використати цю процедуру. І добре, що ми до неї готові", - сказав він.

Новіков наголосив, що наразі Микола Карпюк разом із Станіславом Клихом перебуває у Грозному в СІЗО. "Апеляційна скарга, яку ми подали в кінці травня, напевно, буде розглянута в липні чи серпні. Поки вона не буде розглянута, вирок не набере чинності та будь-яка інша процедура з помилуванням буде неможливою", - додав він.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя