ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нове сховище для ядерних відходів ЧАЕС може запрацювати у другій половині року

Нове сховище для відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС (СВЯП-2), яке наразі проходить необхідні випробування, планують ввести в експлуатацію у другій половині 2018 року

Depo.Життя
15 лютого 2018 17:43
ФОТО: depo.ua

Про це під час презентації річного звіту роботи Державної інспекції ядерного регулювання повідомив директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок Борис Столярчук,передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"У 2017 році виникли обставини, які призвели до затримки введення в експлуатацію цього сховища ... На поточний момент можна тільки орієнтовно сказати, що це сховище буде введено в експлуатацію у другій половині 2018 року", - сказав він.

За словами Столярчука, цього року Держатомрегулювання планує розглянути питання про видачу ліцензії на введення в експлуатацію цього сховища.

Нагадаємо, у вересні 2007 року було підписано контракт між американською компанією Holtec International та держпідприємством "ЧАЕС" на будівництво СВЯП-2 (сховища для відпрацьованого палива сухого типу), яке має замінити собою чинне СВЯП-1 (сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу).

Нещодавно американська урядова корпорація зарубіжних приватних інвестицій США і "Енергоатом" підписали угоду про страхування політичних ризиків на будівництво в Україні централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя