Нове меню, скасовані дошки пошани та шкільна форма: Як зміниться школа цьогоріч

У новому навчальному році в українських школах буде багато змін – QR-коди в підручниках, скасовані дошки пошани та шкільна форма

Нове меню, скасовані дошки пошани та шкі…
Фото: Народна думка

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ВВС News Україна.

Якщо торік за партами-трансформерами й оновленими програмами вчилися першокласники, то цього року таких класів буде вже два – перші й другі.

У перших і других класах оцінок у школі не має бути взагалі. Замість табеля будуть використовувати "Свідоцтво досягнення", яке дає інформацію вчителю і батькам про те, які навички здобула дитина і як треба корегувати навчальний процес. Також, наголошують у МОН, оцінки учнів — це особиста інформація і обговорювати її перед іншими учнями чи батьками не можна.

Шеф-кухар Євген Клопотенко розробив і затвердив у МОЗ і Держспоживслужбі новий збірник рецептів для шкільних їдалень. Ті самі продукти, та сама вартість, але приготовані страви по-іншому. У меню, крім звичних салатів із буряка та борщу, є салат "Табуле", кебаб, пюре з імбиром, бланманже та пудинг.

Школи вже можуть на власний розсуд об'єднувати кілька предметів у так звані інтегровані курси. Наприклад, в рамках "Природознавства" можуть вивчати фізику, біологію, хімію, географію. За цим же принципом можна викладати мистецство, літературу, українську історію, вписану в світовий контекст.

Також у 2019 році у школах вперше запровадять так зване мережеве навчання. Ідея в тому, щоб діти, які додатково навчаються в мистецькій, спортивній, чи музичній школі, могли перенести оцінки звідти в звичайну школу. Таким чином, їм зарахують ці додаткові уроки. Для цього треба скласти договір і прописати умови навчання.

Цього навчального року школярі кількох класів отримають нові підручники. Так, учні 10-11 класів вивчатимуть європейську музику на прикладі Алессандро Сафіна і Лучано Паваротті, а культуру української діаспори – на прикладах творчості Квітки Цісик. Це – частина нового підручника "Мистецтво". На уроках говоритимуть про засновника поп-арту Енді Воргола, українську анімацію на прикладі "Капітана Врунгеля", Каннський кінофестиваль і Джеймса Бонда.

А ще в багатьох підручниках тепер є QR-коди та інфографіки. Наприклад, в підручнику географії для 10-го класу наочно показали, якими брендами володіють великі світові компанії.

У 11-му класі дещо зміниться програма української літератури. Кількість творів, обов'язкових до вивчення, зменшили – а це значить, що про них не питатимуть на ЗНО. Вилучили, наприклад, "Марусю" Григорія Квітки-Основ'яненка, "Гайдамак" Тараса Шевченка і "Землю" Ольги Кобилянської. У другому класі діти читатимуть твори сучасних письменників Зірки Мензатюк і Сашка Дерманського, а в 11-му підліткам мають розповісти про Сергія Жадана, Юрія Андруховича та Любка Дереша.

За законом, українські діти й раніше повинні були мати щеплення, щоб відвідувати державні школи. Та деякі батьки оскаржували це в судах. Але навесні 2019 року крапку в цьому питанні поставив Верховний суд, який підтримав обов'язкову вакцинацію та визнав законною заборону невакцинованим дітям відвідувати дитсадки. Перед початком нового навчального року очільниця МОЗ Уляна Супрун нагадала, що, йдучи до школи, діти обов'язково повинні мати щеплення від 10 хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та хіб-інфекції. Державні навчальні заклади при цьому можуть не допускати до занять тих дітей, які не отримали щеплень.

Шкільна форма не була обов'язковою в Україні вже давно, та деякі навчальні заклади все ж примушували її носити. Новий президент Володимир Зеленський ще в перший місяць своєї роботи скасував указ про шкільну форму. Правда, остаточне рішення все ж залишається за навчальними закладами. Одне з основних нововведень освітньої реформи – школи тепер мають велику автономію.

Нагадаємо, 29 серпня Рада проголосувала за новий Кабмін, у складі якого міністерство освіти і науки очолила Ганна Новосад.

Нова очільниця МОН Новосад займеться підготовкою законопроекту про середню освіту.

Читайте такожЗнову школа. Поради невролога, інфекціоніста і психолога до 1 вересня

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme