Нова назва на карті світу: Що відомо про колишнє Королівство Свазіленд

Африканське Королівство Свазіленд змінило назву на Есватіні

Нова назва на карті світу: Що відомо про…

Важливу для країни новину повідомив король Мсваті III на урочистостях до 50-річчя незалежності країни.

"Багато африканських країн після здобуття незалежності повернулися "до споконвічних назв. Ми не повинні більше називатися Свазілендом", - заявив монарх.

Крім того, Мсваті III підкреслив, що раніше його країну часто плутали зі Швейцарією (Switzerland - ред.) через спорідненність назв.

Нововведення викликало хвилю інтересу до африканської країни, а кількість відповідних запитів до пошуковиків зросла. Depo.ua з'ясував, чим цікаве Королівство Свазіленд, чи то пак Есватіні.

Отже, на території Есватіні тривалий час жили розрізнені племена, доки аж у 1836 році вождь свази Собхуза не створив централізовану систему влади. Щоправда, доволі швидко країна потрапила під протекторат ПАР (тоді - Трансвааль), а згодом - Британії. У 1968-му році екс-Свазіленд здобув незалежність.

Країну вважають абсолютною монархію, в якій парламент виконує суто консультативну функцією.

Мсваті III керує країною з часу проголошення незалежності, але його правлінням задоволені не всі. Опозиція нарікає, що король не гребує грести державні кошти на особисті потреби, утримання 15 дружин і 25 дітей. Через це у 2011-му країною навіть прокотилася хвиля протесних мітингів.

До речі, через амурні справи Мсваті III втрапив аж у кілька скандалів. Наприклад, с восьмою дружиною монарх взяв шлюб, коли та була неповнолітньою. І це при тому, що сам ввів заборону на статеві стосунки з дівчатами до 21-го року. Щоправда, штраф передбачався не суворий - одна корова. Власне, король сам себе і покарав, передавши худобину на державне утримання.

В ексцентричній родині короля добре далеко не все. Так, його 12-та дружина, на той момент - 22-річна Натанда Дубе, віце-міс Свазіленду - під носом у коронованого чоловіка закрутила роман з міністром юстиції. Причому, у кращих детективних традиціях: дівчина перевдягалася у військову форму і вирушала у готель поблизу. Втім, таких пересторог виявилося замало. Через адюльтер Натанду оштрафували на стадо корів і відправили жити у будинок до свекрухи.

Цьогоріч одна з дружин - королева Сентені Масанга - наклала на себе руки через тривалий напад депресії. На похорон король не з'явився.

Решта країни далеко не в розкоші - більшість населення знаходиться за межею бідності, а рівень захворюваності на ВІЛ тут 26%, і це найвищий показник у світі.

При усіх проблемах народ любить гучні святкування. Щороку тут влаштовується Танок очерету.

Дівчата збирають очерет, який приносять до палацу королеви-матері, а потім вирушають на стадіон, де кілька годин танцюють на очах у короля і місцевого бомонду. За традицією, король може обрати собі з танцівниць нову дружину.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme