"Ніякого розколу, це конфлікт двох людей": Ієрарх ПЦУ про скандал у церкві

Духовенство нової, об’єднаної Православної церкви України не бажає розколу

У цьому запевнив один із найавторитетніших ієрархів ПЦУ, коментуючи заяви патріарха Філарета щодо порушення домовленостей митрополитом Епіфанієм з приводу розподілу повноважень, передає Depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Цей конфлікт – це питання росту. І предстоятеля, і церкви. Але це конфлікт двох людей" – заявив він.

"Ніякого розколу ніхто не хоче, і його не буде. Для чого тоді отримували томос, щоб через півроку іти в схизму? Цього ніхто не підтримує", – запевнив ієрарх помісної церкви.

На користь того, що духовентство ПЦУ розколу не бажає, свідчить і той факт, що .14 травня на святкування дня священномученика Макарія у патріаршому Володимирському соборі на запрошення Філарета доїхали лише 4 архієреї.

Навіть явні прихильники патріарха не стали їхати в Київ, щоб не робити політичних жестів, зазначає автор УП.

Та й сам патріарх Філарет  стверджує, що бореться за єдність Української церкви – хоч і бажає при цьому зберегти Київський патріархат.

Однак він заявив, що для того, щоб зберегти єдність, "треба виконувати домовленість" про те, що Філарет керує митрополією ПЦУ в Україні, а Епіфаній представляє її у світі.

Нагадаємо, 9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

 11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

 13 травня почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він, як і предстоятель ПЦУ Епіфаній, уповноважений скликати Собор.

 14 травня на богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60. Також він заявив що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди. Водночас Філарет закликав православ’я об’єднатися в єдину церкву та пояснив, чому наполягає на Київському патріархаті в Україні.

15 травня Патріарх Філарет заявив, що його обдурили, що в нього була домовленість з президентом Петром Порошенком і митрополитом Епіфанієм, що він буде керувати Православною церквою в Україні, а за митрополитом Епіфанієм залишиться представлення Українською церкви за кордоном.

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна