UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ніякі емоції не викликають рак, - Супрун

В.о. міністра охорони здоров'я розкритикувала псевдонауковий матеріал у брошурі популярної мережі лабораторій

Про це вона написала на Facebook, передає Depo.ua.

"Нагадаю коротко, що сталося. Днями у брошурі, яку видає популярна мережа лабораторій, вийшов матеріал психологині Тетяни Дугельної. Вона стверджує, що причина онкозахворювань — образи. Мовляв, існує така собі "програма самознищення тих, хто не зміг навчитися полюбити себе". Тетяна впевнена, що нібито ті, хто починають любити себе, "перезапускають своє здоров’я та зцілюються на різних етапах онкозахворювань", - пояснила причину появи свого посту Супрун.

"Твердження про психосоматику онкозахворювань не мають жодних наукових обґрунтувань. Рак — це не психосоматична хвороба. До того ж, тема раку — одна з найбільш досліджуваних у світі. На жаль, це не заважає поширенню величезної кількості інформаційного сміття, фейків і псевдопорад щодо причин розвитку та методів лікування раку", - заявила в.о. міністра.

"Рак — це ціла група хвороб. Науково доведено, що він виникає через мутацію або дію вірусу. Одна чи кілька клітин починають безконтрольно ділитися. Пухлина збільшується і метастазує — поширюється в інші частини тіла. Існує понад 200 типів раку, кожен з яких має свої механізми розвитку, клінічну картину, потребує окремої терапії, і, на жаль, по-своєму вбиває", - нагадала пані Уляна.

"Жодні емоції не викликають рак. Причина у молекулярних механізмах та імовірностях. Стан людини до захворювання і під час терапії дійсно має вплив на імунну систему. Але це не причина раку. Людина, що постійно переживає хронічний стрес чи депресивний розлад, через дію гормону кортизолу і запальні процеси може мати ослаблення однієї з протипухлинних ланок імунітету", - зазначила очільниця МОЗ.

Супрун назвала науково обґрунтовані фактори ризику раку:

▪ Спадковість: ретинобластома, рак молочної залози та яєчників;
▪ Вік: із віком шанси розвитку раку зростають — рак легень розвивається, наприклад, після кількох десятиліть куріння, а не в юності;
▪ Стать: є гормонозалежні типи раку;
▪ Вага: суттєве збільшення індексу маси тіла збільшує ймовірність раку підшлункової залози та прямої кишки;
▪ Довкілля та виробничі фактори: ультрафіолет, радіаційне випромінювання, важкі метали чи бензопірени в середовищі;
▪ Спосіб життя: куріння, споживання алкоголю;
▪ Виробничі: постійний вплив канцерогенів, хімікатів та радіоактивних матеріалів на робочому місці;
▪ Віруси: вірус папіломи людини, вірус гепатиту С.

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла, як визначити "здорову" вагу тіла.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme