Нічого спільного з грипом: Лікар-інфекціоніст розповіла про фази коронавірусної хвороби

Коронавірусна хвороба не має нічого спільного з грипом, її перебіг і наслідки для організму хворого кардинально відрізняються від звичайного грипу
 

Нічого спільного з грипом: Лікар-інфекці…
Фото: ЕРА

Про це сказала інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Чим являється коронавірусна інфекція і чому таке суперечливе ставлення у суспільстві. В першу чергу зрозуміло, що нам усім важко переживати і обмежувальні заходи, якісь побутові проблеми, проблеми з роботою. Але мені як лікарю абсолютно не подобається, коли я чую, в тому числі і від деяких колег, які досі порівнюють це захворювання з грипом. Нічого спільного з грипом ця хвороба не має. Ні за навантаженням на систему охорони здоров'я, і за наслідками для хворого", - заявила вона.

Фази коронавірусної хвороби COVID-19

За словами Голубовської, коронавірусна інфекція – це довготривала інфекція. Вона має у своєму розвитку декілька етапів. Умовно можна виділити три головні етапи розвитку цієї хвороби.

"Перший – це перший тиждень захворювання, коли хворі себе почувають в основному практично здоровими. І на щастя для 80% людей, захворювання і закінчується на цій стадії і не розвивається далі. Тому не треба впадати у паніку, коли у людини виявився позитивний тест на коронавірус. Цілком імовірно, що ви потрапите у ці 80%", - пояснила лікар.

Голубовська пояснила, що у першій фазі пацієнти просто мають бути під наглядом лікаря, особливо люди із груп ризику, виконувати рекомендації лікаря, приймати укріплюючі вітаміни, вести нормальний спосіб життя, стежити за режимом харчування.

"Хочу наголосити – ніяких антибактеріальних засобів, які люди і самі люблять приймати, і колеги іноді призначають. Жодних антибактеріальних і гормональних засобів на цьому етапі пацієнт не потребує", – зазначила лікар-інфекціоніст.

Однак, вона додала, що існує від 10 до 30% випадків, коли захворювання переходить у другу фазу.

"З другого тижня розвивається найважча для нас фаза – коли ураження органів і систем здійснюється нашою імунною системою. Треба розуміти, ураження легень – це вірусіндуковане імунне ураження. І все лікування на цій стадії направлене на стримування цього "шторму" імунної системи проти свого ж організму. Дуже своєрідне захворювання і триває ця фаза тиждень, два тижні, а іноді і три тижні. І у цій фазі ми уже застосовуємо усі методи лікування, які визначені у наших нормативних документах. Ці хворі, особливо важкі, мають бути у стаціонарі", – пояснила лікарка.

Далі, за її словами, хвороба переходить у наступну стадію.

"Це так званий постковідний синдром. На сьогодні у світі він зараз дуже інтенсивно вивчається, тому що це буде ціла окрема проблема. Тому пацієнтам потрібно бути під наглядом. Відповідно до наших документів, ви можете до місяці бути на лікарняному після перенесеної коронавірусної хвороби", – зазначила лікар.

Що потрібно робити

"І першу чергу – не впадати у паніку. Слухати поради свого лікаря, виконувати елементарні методи запобігання поширенню хвороби. Треба пам'ятати, що молоді люди і діти частіше легко переносять це захворювання і саме вони є основним джерелом інфекції. Тому носіть засоби індивідуального захисту у людних місцях, уникайте масових заходів, не з'являтися у людних місцях з респіраторними синдромами. Пам'ятайте, що ви можете стати джерелом інфекції, смертельного захворювання для людини із груп ризику", – порадила Голубовська.

Вона наголосила, що люди, які перенесли захворювання, також повинні дотримуватися цих рекомендацій. Тому що трапляються випадки повторного зараження. Імунітет до цієї хвороби ще вивчається.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 7 053 нові випадки інфікування коронавірусом COVID-19. Це найбільший показник добового приросту кількості хворих від початку епідемії в нашій країні. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme