Необхідно встановити однакові алгоритми оцінки ризиків для всіх митниць, - Біленко

Система управління ризиками в українській митній системі містить дуже багато критеріїв, за якими компанії потрапляють в список ризикованих, а вантажі підлягають перевірці
Depo.Життя
30 травня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це заявила голова ГО "Митний контроль" Інна Біленко в інтерв'ю "Деловой столице". 

За її словами, крім затвердженого ДФС списку критеріїв ризиків, митниці в регіонах доповнюють цей перелік своїми ризиками, на підставі яких вони можуть затримати вантаж будь-якої компанії і піддати його ретельному огляду.

"В управлінні профілювання ризиків департаменту митного контролю Державної фіскальної служби обґрунтовують це тим, що на кожній митниці є якісь свої нюанси роботи і інспекторам на місцях видніше, які порушення найчастіше скоюють компанії ЗЕД. Ми ж впевнені в тому, що необхідно встановити чіткі , однакові алгоритми оцінки ризиків для всіх митниць ", - говорить Біленко.

Крім того, підставою для огляду може бути орієнтування з СБУ або органів прокуратури про те, що стосовно якогось автомобіля є підозра - в ньому може перевозитися контрабанда або вантаж за фальшивими документами і т. д. Найчастіше за подібними орієнтуваннями можуть стояти конкретні замовники , які бажають створити проблеми своєму конкуренту.

Голова "Митного контролю" підкреслила, що через таку систему, в Україні під огляд підпадає близько 30% вантажів, в той час як в Європі оглядається не більше 1%.

Біленко вважає, що лихим намірам необхідно запобігати на етапі зародження ідеї порушити закон: "Саме для цього необхідно повідомляти суб'єктів ЗЕД про внесення їх в базу ризикових. Якщо хтось захоче працювати за схемою заниження митної вартості, заниження ваги і так дальше, він не буде змінювати свої принципи, хто готовий ризикувати - повинен знати, що його чекає ретельний контроль, перевірка і як результат - протокол, штраф, конфіскація ... Якщо ж порушення зафіксовано, інформація про такі компанії повинна бути у відкритому доступі на інтернет-ресурсі".

В "Митному контролі" очікують, що особлива процедура для товарів на митниці, які підлягають огляду, яка буде введена в Україні з 1 серпня, значно поліпшить ситуацію.

"Ми сподіваємося, що ситуація зміниться. На засіданні 25 травня Кабінет Міністрів прийняв рішення, що обмежує перелік підстав для огляду товарів на митницях. Тепер не всі листи з інформацією від правоохоронних органів будуть підставою для огляду вантажів", - підсумувала Інна Біленко.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя