"Майдани", які нікому не потрібні

Скільки українців насправді мріють про третій Майдан?

"Майдани", які нікому не потрібні…

Сьогодні у столиці України відбуваються цілих дві протестних акції, які претендують на те, щоб називатися "майданами". Однак, як показує практика, українські "майдани" стають чим далі, тим дрібнішими.

Останній намет на Майдані

Гучні заяви "Революційних правих сил" про початок третього Майдану в річницю розстрілу Євромайдану 20 лютого, атаки на українські відділення російських банків, захоплення хола готелю "Козацький і встановлення кількох наметів на Майдані незалежності за кілька днів звелися нанівець.

Дехто з тих, хто кидав каміння у відділення "Альфа-банку", уже відвідує судові засідання як підозрюваний у злочині, а від РПС ні слуху ні духу.

Наразі на головній площі столиці залишається один-єдиний намет, його мешканці висувають тільки три вимоги до влади: відставка Кабміну, звільнення "політв'язнів" Порошенка і реалізація Будапештського меморандуму. Щоправда, смисл останнього пункту самі протестувальники не дуже розуміють, тлумачачи його у площині відставки Яценюка.

Протестувальники наголошують на тому, що акція винятково мирна, хоч і безстрокова. Що вони робитимуть у разі, якщо влада не виконає їх вимоги - не сказали. Серед присутніх біля намету були помічені мешканці так званого "алкомайдану" - наметового табора на Майдані незалежності, який існував після відставки президента Віктора Януковича і виборів нового глави держави.

Учасник акції протесту заявив журналісту depo.ua, що протест не підтримується і не фінансується жодною організацією, проте підтвердив участь у акції бійців батальону "Айдар" (його колишнього голову, нардепа Сергія Мельничука, який брав активну участь у спробі організації третього Майдану, позбавили депутатської недоторканності і звинувачують у бандитизмі), а також батальона Кульчицького і Нацгвардії.

Недомайдани - фото 1

Недомайдани - фото 2

Три вимоги протестувальників: відставка Уряду, звільнення політв'язнів і "реалізація Будапештського меморандуму"

Недомайдани - фото 3

Недомайдани - фото 4

Недомайдани - фото 5

Недомайдани - фото 6

Недомайдани - фото 7

Недомайдани - фото 8

Дозвіл міськради на розміщення намета

Наметове містечко Капліна

Намети, густо всіяні прапорами "Партії простих людей" і портретами її голови Сергія Капліна, стоять навпроти будівлі Кабінету міністрів України з 20 вересня, розповідає комендант наметового містечка Надія Михайлівна.

За її словами, сьогодні у двох великих армійських наметах "містечка" числиться 90 протестувальників, частина з яких ходить ночувати у київські квартири, решта наметів - про запас, для великих акцій протесту. Проте сам табір виглядає порожнім, ми бачили там всього кілька людей.

Загалом же табір розрахований на 290 протестувальників. Від першого ж дня протесту табір забезпечений генераторами та туалетами. 

Вимоги у протестувальників Капліна дві - відставка уряду Яценюка та скасування тарифів на житлово-комунальні послуги, ухвалених чинним Кабміном.

Акцію також обіцяють проводити безстроково. Фінансів у керівника партії, нардепа Сергія Капліна, очевидно, вистачить.

Також комендант табору повідомила, що кілька армійських наметів Капліна 20 лютого намагалися забрати собі організатори "Майдана-3".

Недомайдани - фото 9

Недомайдани - фото 10

Недомайдани - фото 11

Недомайдани - фото 12

Недомайдани - фото 13

Недомайдани - фото 14

Недомайдани - фото 15

Недомайдани - фото 16

Недомайдани - фото 17

Ми розпитали у жителів і гостей столиці, чи потрібен сьогодні третій Майдан. Відповідь, здебільшого, була негативною.

"Майдани", які ні до чого не призвели

Масштаби нинішніх акцій протесту легко зрозуміти, порівнявши їх із попередніми "майданами", навіть невдалими.

"Податко́вий майдан" — масові мітинги та протести в Україні проти ухвалення Верховною Радою України проекту нового Податкового кодексу. Тривали у листопаді— грудні 2010 року. Відбувалися в найбільших містах України. Наймасовіші мітинги та демонстрації проходили на Майдані Незалежності у Києві.

Повну перемогу мітингувальники не отримали, Податковий кодекс було ветовано лише частково. Податковий майдан став першим масовим антиподатковим протестом у незалежній Україні.

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 18

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 19

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 20

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 21

Мовний майдан 2012 року – масові протести проти прийняття закону "Про засади державної мовної політики", який передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.Незважаючи на протести, низка обласних та місцевих рад ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною.Мовний майдан стався уже влітку 2012-го як реакція на скандальний закон про мови Ківалова-Колесніченка. Проте подальшого розвитку протести не набули і в серпні залишки майдану розігнали правоохоронці.

Мовний майдан став ареною для першого активного протистояння між протестувальниками і "Беркутами", у результаті якого з обох боків конфлікту були використані газові балончики. Ніколи раніше представники силових структур не зазнавали поранень від протестувальників.

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 22

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 23

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 24

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 25

Так званий "Кредитний майдан" відбувався із лютого по серпень 2015 року. Основною вимогою протестувальників була реструктуризація валютних кредитів для позичальників, які укладали договори про кредит при курсі долара у 5 або 8 грн.

Основними локаціями протесту була площа перед Нацбанком на вулиці Інститутській та територія перед Верховною Радою.

Багато хто пов'язував цю акцію протесту із колишнім керівником Нацбанку Сергієм Арбузовим, проте прямих свідчень цього ми не маємо.

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 26

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 27

"Майдани", які нікому не потрібні - фото 28

Фото: Олександр Хоменко/depo.ua, УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme