Небезпечна заплава: в Ірпені ЖК будують у зоні потенційного підтоплення

В Ірпені під Києвом триває протистояння мешканців та місцевої влади. Остання намагається легалізувати незаконне будівництво житлового комплексу на ділянці, яка була раніше арештована як об'єкт у кримінальній справі

При цьому раніше сама ж влада обіцяла побудувати там необхідну місту школу. Напередодні активісти виявили, що суд, попри тиск громадськості, таємно зняв із ділянки арешт, повідомляють у сюжеті "Подробности".

Активісти вимагали у влади зупинити незаконне будівництво житлового комплексу на заплаві річки Ірпінь та звести обіцяну ще влітку школу. "На сьогодні дві тисячі дітей переповнюють школи - тобто "сидять на головах" один одного, їм просто не вистачає місць. А в садочок цього року не потрапило 1985 дітей", - наголосила Маріель Славська, громадська активістка, мешканка Ірпеня.

Згодом виявилось: у Генплані школа на цій ділянці взагалі не передбачалась, лише житловий квартал. Як пояснюють у мерії – побудувати школу начебто просто пообіцяв забудовник. "Був розроблений план забудови земельної ділянки. Буде розміщуватись середня загальноосвітня школа. Закладка фундаменту планується у 1-му півріччі 2019 року", - заявляє Михайло Сапон, начальник відділу архітектури і містобудування Ірпінської міськради.

Ані в Київській обладміністрації, ані в мерії документів на школу немає. Правозахисники впевнені - будувати школу тут ніхто не буде.

"Згідно експертизи, це потенційна зона підтоплення. Не потрібно бути будівельником, щоб розуміти - постійні підтоплення рано чи пізно знищать фундамент, який би фундамент там вони не робили. Постраждають люди", - переконаний правозахисник Сергій Гапон.

Ще з минулого року ця земля – предмет кримінальної справи. Прокуратура підозрює місцевих чиновників у незаконній зміні призначення ділянки під забудову. На початку року Ірпінський міський суд наклав на землю арешт, та будівництво влада не зупинила.

Напередодні розгляд кримінальної справи мали продовжити. Суддя по справі - Наталія Карабаза раптово пішла у відпустку. А її інша колега – Оксана Пархоменко – напередодні арешт землі взагалі скасувала. "Ця суддя уже стала відомою в Приірпінні завдяки тому, що навесні поточного року нею знімався арешт із так званої "ділянки ДСО" - як наслідок сталося активне протистояння між активістами і тітушками", - наголосив Сергій Гапон, правозахисник.

Активісти вже готують на рішення судді Пархоменко апеляцію. Арешт землі вимагають негайно повернути. Адже інакше забудовники зможуть забудувати усю заплаву річки, і нові багатоквартирні будинки можуть загрожувати місту екологічною катастрофою. Вже найближчими разом з місцевими жителями обіцяють чергові масштабні акції протесту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme