"Не обкрадаймо їх посмертно": В'ятрович спростував дві неправди про Героїв Крут

У суспільстві сформувалися стійкі міфи про бій під Крутами
 

"Не обкрадаймо їх посмертно": В'ятрович…
Фото: Клим Братківський

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від "Європейської Солідаорності", колишній голова Інститут національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає Depo.ua.

Він розвінчав дві "неправди" про Крути. Зокрема про те, що цей бій слід вважати поразкою.

"Насправді українські військові виконали поставлене перед ними завдання і затримали наступ переважаючих сил ворога. При цьому завдали йому значних втрат. Політичне керівництво скористалося затримкою більшовицького наступу на Київ і встигло підписати Брестський договір, який став міжнародним визнання УНР і основою отримання військової допомоги", - написав В'ятрович.

Також історик заперечив, що проти більшовиків у тому бою виступили "діти"

"Насправді серед 520 українських учасників бою, крім юнаків (це не про вік, а про курсантів військових шкіл), були офіцери та вояки армії УНР (зокрема Вільного козацтва та Січових стрільців).

А щодо "нещасних, яких послали" - такий підхід принижує героїв Крут ("Карпатської Січі", УПА, Небесної сотні, нинішньої війни). Вони були не безвольними вівцями, які йшли на забій. Їх жертва - свідома, і в цьому її найбільша цінність", - зазначив В'ятрович.

"Не обкрадаймо їх посмертно, не змарновуймо їх подвигу. Так, їх загибель є трагедією, але водночас – перемогою", – наголосив історик.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський взяв участь у церемонії покладання квітів до Пам’ятного Хреста Героям Крут

Довідка: Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення. Цей бій тривав 5 годин між чотиритисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme