Не можемо собі дозволити: Марченко пояснив, чому відклали підвищення зарплат вчителям

Україна зараз не може собі дозволити підвищити мінімальну заробітну плату освітян до трьох прожиткових мінімумів через пандемію коронавірусу, тому виконання відповідної постанови уряду відклали ще на один рік
 

Не можемо собі дозволити: Марченко поясн…
Фото: сриншот із відео

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1", передає Depo.ua.

"Дійсно іноді ухвалюються рішення, які не забезпечені доходами. Заробітні плати вчителів підвищувалися останні роки досить серйозними темпами. Так, дійсно, є постанова, яка передбачає їх підвищення в рази, ще вище. Але ми не можемо собі цього дозволити, особливо в період пандемії, особливо в період, коли нам потрібно підтримати одночасно пенсіонерів, медиків, освітян. В нас кошти бюджеті мають бути для цього", - сказав Марченко.

Він додав, що наразі потрібно пустити більше коштів для медиків.

Нагадаємо, 23 листопада Кабінет міністрів вирішив ще на рік перенести реалізацію ухваленої в липні 2019 року постанови №822 про зростання зарплат вчителів на 20-70%.

Виконувач обов'язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет запевнив, що зарплати педагогів будуть зростати у наступному році, це передбачено бюджетом. 

Довідка: 10 липня 2019 року Кабмін схвалив реформу оплати праці педагогів з підвищенням до чотирьох прожиткових мінімумів мінімального окладу до 2023 року. У 2020 році зарплата педагога мала становити 2,5 прожиткового мінімума, в 2021 році - 3 мінімуми, в 2022 році - 3,5 мінімума і з січня 2023 році - 4 прожиткові мінімуми. Пізніше в зв'язку з відсутністю коштів на реалізацію реформи в державному і місцевих бюджетах, зазначена постанова була призупинена до 31 грудня 2020 року.

У свою чергу Міносвіти заявило, що на реалізацію раніше ухваленої постанови № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів та установ освіти і науки", яким передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб в 2021 році необхідно 50 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme