Промови Путіна затверджені Гундяєвим в школі: коли в Криму почнуть "звєздіться"

Сумна розповідь кримської вчительки
Depo.Життя
22 червня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Промови Путіна затверджені Гундяєвим в школі: коли в Криму почнуть "звєздіться"
Промови Путіна затверджені Гундяєвим в школі: коли в Криму почнуть "звєздіться"

depo.ua поспілкувалася із вчителькою однієї зі шкіл Сімферополя. З очевидних причин, ми не можемо розкривати її особу, бо в окупованому Криму і за менше можна отримати чималий клопіт.

Наталія, назвемо її так, працює вчителькою останні 11 років, в одній і тій самій школі. Вона не підтримує окупацію Криму, проте вимушена була залишитися і продовжити працювати. Свою проукраїнську позицію приховує.

"Вчительський колектив і раніше не був найпозитивнішим у світі, а зараз з ними взагалі складно спілкуватися. Вони не знають, що я таємна бандерівка, але бачили, що коли Росія прийшла, зарплатню почали платити, значно більше. Казали мені: "Ната, ну ти все відмовчувалася, казала "подивимось". Бачиш, як добре. Нормально жити тепер почнемо". А зарплатню високу кілька місяців поплатили і перестали. Тепер через ціни такі обставини, що ми ще й бідніші ніж при Україні були, - розповідає вона. - Продешевили, коли Батьківщину продавали – важко було втриматися від такого коментаря".

Нагадаємо, одразу після окупації зарплатня кримського вчителя доходила до 30 тисяч рублів, а наразі - близько п'ятнадцяти.

Промови Путіна затверджені Гундяєвим в школі: коли в Криму почнуть "звєздіться" - фото 1

За словами пані Наталі, дітям з молодшої школи викладають "перекручену" історію: в методичних посібниках майже нема згадки про те, що для розбудови Криму зробили українці, кримські татари, інші народи. Тільки росіяни.

"Кілька разів їздила зі своїми дітьми (Наталя – класний керівник) на екскурсію: до Бахчисарайського палацу, на античний Херсонес, і всюди їм розповідають про історію цього місця тільки у відношенні до російської імперії. А те, що ці міста, ці палаци будували взагалі не росіяни – так, побіжно згадують. Чекаю не дочекаюся екскурсії на Неаполь Скифський – 100% там будуть казати, що росіяни – нащадки скифів", - із сарказмом розповідає вона.

За словами Наталі, в педколективі тепер треба вести себе дуже обережно, тому що за будь якої підозри вчителі біжать стукати один на одного. А ще кожного місяця доводиться писати звіти і вказувати, якщо учні, чи їхні батьки, чи хтось з оточення висловлює антивладні, чи антиросійські, чи проукраїнські погляди.

"Не будемо ідеалізувати українські часи – тоді також це було, і всі знали, хто за якого завуча, і хто є людиною директора, але ж раніше таких були одиниці. Зараз всі стучать одне на одного, інтриги плетуть. Тож спробуй чимось обуритися, одразу "Тобі що, в Росії не подобається? Ти що, трохи потерпіти не можеш? Не розгойдуй човна!". І директорка за будь якої нагоди повторює "Тут вам не Україна. Тут вам не Майдан". А раніше дифірамби співала то Ющенку, то Януковичу ", – обурюється Наталя.

За її думкою, людей без принципів взагалі неможна підпускати до виховання дітей, але таких "всеїдних" як її директорка багато.

Промови Путіна затверджені Гундяєвим в школі: коли в Криму почнуть "звєздіться" - фото 2

"Раніше було більше ідейних – "вмерти в Росії", "тепер хоч каміння з неба" і так далі. Зараз багатьох вже відпустило, бачать, у яку халепу потрапили. Але дати задній хід, заявити про це – бояться. Раніше вчителі могли зібратися, щось вирішити, переконати директора. А зараз на все "тут вам не Майдан" – каже Наталя. – І всюди Путін. В нас коли електрику вимикали, тільки його пика всюди світилася, підсвічували його. В школі він зараз всюди, просто всюди! В холі раніше Тарас Шевченко висів – не президент, а письменник. Зараз цього "вождя" повісили. Боюся, що скоро обідати в їдальню піду, суп з'їм, а на дні тарілки також буде портрет ВВП…."

Зі сміхом вчителька розповідає, як шкільна технічка, її однодумниця, протирає портрет Путіна ганчіркою після миття підлоги.

"Звісно ж, рано вранці, коли ніхто не бачить. Одного разу йому якесь листя на лоба налипло, так і висів два тижні з "третім оком", - сміється Наталя. – Це дитячість, але хоч якась помста. Маленька помста маленьких людей... "

Назад у совок: в Криму дітям викладатимуть промови Путіна - фото 1

Обіцянки російської влади організувати в Криму навчання всіма мовами "національних меншин" виявилися брехнею. З української гімназії Сімферополя – одного з найкращих шкільних навчальних Криму зробили школу-привид. Після того, як звідти викинули російських козачків, які хотіли влаштувати там ліцей, школа стоїть порожньою. 

В інших школах нема навіть українських класів.

"Спочатку обіцяли, що мову викладатимуть факультативно, як і кримськотатарську, але коли на початку року батькам роздали бланки, де треба було відмічати, які факультативи хоче дитина, її не було в переліку. Кілька батьків почали питати, чому і чи можна додати. "В нас учителів української нема, записуйтесь до іншої школи", - їм відповіли. Ну а ви розумієте, дитина мусить бути не аби яким патріотом, щоб заради додаткового уроку (який звідусіль називають не корисним і зайвим), їздити після своєї школи ще й до другої. Зате в нас викладають ОПК! (Основи православної культури, - ред). Скоро, мабуть, біологію заборонять, бо там про Дарвіна".

Більш того, за словами Наталі, до розробки шкільних програм долучилася Російська православна церква.

"Ви мабуть чули про ці істерики з забороною деяких творів Буніна, Чехова, Купріна, Толстого, Достоєвського і Островського, бо там йдеться про вбивства, самовбивства та подружні зради – мовляв, поганий приклад для дітей. Ну, ніби їх залишили, все минулося. Але я вже від кількох методистів чула, що шкільні програми відтоді погоджуються в РПЦ, - розповідає Наталя. - І найцікавіше – тепер ми дітям викладатимемо промови Путіна! Я ще не зрозуміла, чи в курсі історії, чи в літературі, чи на "класні години", але це вже точно, ту книжку "Слова, меняющие мир. Ключевые цитаты Владимира Путина" нам рекомендували до викладання. Будуть розбирати, що він мав на увазі. І вже в цьому році схвалювалося, якщо слова Путіна діти згадували в творах, епіграфах. Словом, дякувати Богові, що я технар. Хоча може скоро нам оголосять, що і 3+5 вже не вісім…."