28 років боротьби: найголовніші події незалежної України

Згадуємо події, які так чи інакше вплинули на хід історії сучасної України

28 років боротьби: найголовніші події не…
EPA

Сьогодні Україна відзначає День незалежності. Ми вирішили згадати події, які визначили хід історії сучасної України.

24 серпня 1991 року. Україна виходить із СРСР, Верховна Рада приймає постанову про проголошення незалежності держави. Починаються буремні 90-ті - найдепресивніший період в історії України.

1993 - страйк шахтарів і дочасні президентські і парламентські вибори, у результаті яких президентом України було обрано Леоніда Кучму.

1994 - Україна відмовляється від ядерної зброї, це рішення мало далекосяжні наслідки для нашої історії.

1995 - Україна стає повноправним членом Ради Європи

28 червня 1996 - Верховна Рада приймає Конституцію України.

За три місяці після свого Основного Закону в Україні з'являється і власна грошова одиниця - гривня, яка прийшла на зміну купонам.

1997 - Перший і єдиний поки що астроонавт незалежної України Леонід Каденюк відправляється в двотижневий політ у космос на американському шаттлі "Колумбія".

1999 - У ДТП гине дисидент В'ячеслав Чорновіл, впливовий український політик, який міг стати наступним після Кучми президентом України. 

2000 - зупиняється останній енергоблок на ЧАЕС, починається багаторічний процес виводу з експлуатації атомної електростанції, яка стала відома на весь світ.

2000 - викрадення і вбивство журналіста Георгія Гонгадзе з часом сильно змінило стосунки українців із владою.

2001 - візит Папи Римського Іоанна Павла ІІ до України.

2004 - Помаранчева революція.

2005 - Україна вперше приймає Євробачення, адже роком раніше Руслана виграла в конкурсі із піснею Wild dances.

2010 - Віктор Янукович із другої спроби таки став президентом України. Його правління протриває всього трохи більше трьох років і завершиться Євромайданом.

2011 - ув'язнення Юрія Луценка і Юлії Тимошенко за сфабрикованими справами.

2012 - Україна разом із Польщею вперше в своїй історії приймає чемпіонат Європи з футболу "Євро-2012". Фінал турніру відбувся в Києві на Олімпійському стадіоні і завершився перемогою збірної Іспанії.

2013 - Євромайдан. Масові акції протесту проти згортання Україною політики зближення з Євросоюзом завершилися кривавими розстрілами і втечею Віктора Януковича до Росії.

2014 - анексія Росією Криму.

2014 - ще одним наслідком агресії Росії стала війна на Донбасі, яка триває і досі.

2016 - українська співачка "Джамала" перемагає у Євробаченні з піснею 1944, присвяченою темі депортації кримських татар.

2017 - починає працювати угода про безвізовий режим між Україною і Європейським союзом.

2019 - створення власної Помісної Церкви України, яка отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріархата і обрання митрополитом нової церкви Епіфанія.

2019 - Новим президентом України обирають коміка Володимира Зеленського, через кілька місяців відбуваються дострокові парламентські вибори, на яких більшість отримує політична сила Зеленського "Слуга народу"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook