ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Найближчі п'ять років будуть аномально теплими, - вчені

2018-2022 рік будуть відрізнятися підвищеним ризиком екстремальних температур

Depo.Життя
16 серпня 2018 13:13
ФОТО: depo.ua

Флоріан Севеллек з Брестського університету і Сибрен Дрижфут з Саутгемптонського університету розробили новий алгоритм довгострокового прогнозування кліматичних умов. Як повідомляє N+1, вчені встановили, що в 2018-2022 роках температура повітря з великою часткою ймовірності буде вище середнього з високим ризиком екстремальних температур, передає Depo.ua.

Для навчання розробленого алгоритму дослідники використовували реальні дані і прогнози 10 кліматичних моделей на XX і XXI століття. За словами вчених, їхня система доволі точно відтворила уповільнення потепління, яке спостерігалося на початку століття, а по точності і надійності вона не поступається поточним методам прогнозування.

Автори алгоритму пишуть, що в 2018-2022 роках природна мінливість клімату буде посилювати довгостроковий тренд потепління через діяльність людини. Це призведе до того, що глобальна середня температура повітря буде вище за багаторічні середні значення. Правда, величина "додаткового" середнього потепління обчислюється сотими частками градусу: так, для 2018-2019 років ця аномалія складе 0,03 та 0,07 градуси для температури суші і океану відповідно. Ймовірність періодів екстремальної спеки незначно зросте, а аномальних холодів — навпаки, знизиться. Крім того, через більш яскраво виражену потепління в океані можливе деяке посилення активності тропічних ураганів.

Надалі вчені мають намір підвищити просторовість свого алгоритму для того, щоб робити прогноз для певних регіонів, а не для всієї земної кулі в цілому.

Нагадаємо, вчені озвучили невтішний прогноз для планети.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя