Чому до Дня окупації Криму у ФСБ загострилася паранойя

Яку мету переслідують окупанти, роблячи з кримських татар ісламських терористів напередодні 26 лютого, коли почалася активна фаза окупації Криму
Depo.Життя
12 лютого 2016 14:20
ФОТО: depo.ua
Чому до Дня окупації Криму у ФСБ загострилася паранойя
Чому до Дня окупації Криму у ФСБ загострилася паранойя

Журналісти depo.ua зібрали версії того, чому кримська "влада" влаштувала кримьским татарам День масових репресій.

11 лютого ФСБешники влаштували масові обшуки в будинках кримських татар. За один день було затримано 12 представників кримськотатарського народу. Обшуки проводилися із особливою "пристрастю", вовки окупаційного режиму вдералися в дома через вікна, перевертали усе догори дригом, чоловіків забирали на допити на очах у дітей. Над кримськотатарськими мікрорайонами зранку літали військові гелікоптери та літаки.

За повідомленням голови меджлісу Рефата Чубарова, обшуки проводилися в будинках Даміра Мінадірова (Ялта), Бахтіяра Топуза (Ялта), Рустема Османова (Бахчисарай, колишній працівник телеканалу АТР), Нарімана Мамедінова (с. Холмовка Бахчисарайського району), Арсена Халілова (с. Холмовка Бахчисарайського району), члена контактної групи по правам людини Емір-Усеіна Куку (Ялта)".

На допит в "прокуратуру" Сімферополя був викликаний заступник голови Меджлісу Наріман Джелял - під час допиту "прокурор" вимагав від нього пояснень про діяльність Меджлісу " у зв'язку зі скаргами громадян". Після допиту його відпустили.

За інформацією кримськотатарського ресурсного центру, в будинку у Бахтіяра Топуза розбили вікна, налякавши дітей.

Навіщо окупанти роблять з кримських татар ісламських терористів - фото 1

Навіщо окупанти роблять з кримських татар ісламських терористів - фото 2

Навіщо окупанти роблять з кримських татар ісламських терористів - фото 3

Обшук тривав 3,5 години, після чого його забрали до відділку ФСБ в Ялті. Рустем Османов також був затриманий, але після допиту його відпустили. Нарімана Мамедімінова після обшуку відвезли в Севастополь, але пізніше відпустили. Арсена Халілова затримали.

"Адвокатів на місце проведення обшуку не допускають. Навіть забороняють розмовляти по телефону кримськотатарською мовою ", - повідомив журналіст Заїр Смедляєв.

Члена кримської контактної групи з прав людини Емір-Усеіна Куку також затримали після обшуку. Обшуки проводилися в будинках у Мусліма Алієва (с. Верхня Кутузовка, Велика Алушта), Енвера Бекирова (с. Краснокам'янка, Велика Ялта), Шаміля Ільясова (с. Краснокам'янка, Велика Ялта), батька і сина Московських (с. Вікторівка , Бахчисарайський район), Вадима Сірука (Ялта). Всі перераховані затримані.

За повідомленням "прокуратури" Криму, все це проводилося під приводом пошуків зв'язків із терористичними організаціями у кримськотатарському середовищі. "Прокурор" Криму Наталя Поклонська заявила, що "кримським управлінням" ФСБ Росії затримано чотирьох осіб в рамках кримінальної справи за фактом діяльності "терористичної організації "Хізб ут-Тахрір".

"В рамках розслідування проводяться обшукові заходи, - стверджує Поклонська. - Конкретно йдеться про відому організацію "Хізб ут-Тахрір", яка відноситься до терористичних організацій і здійснювала свою діяльність на території міст Ялта та Алушта".

Правозахисник, адвокат Еміль Курбедінов також повідомляє, що всі затримані підозрюються в зв'язках з "терористичною організацією". Наприклад, одного з затриманих Руслана Османова на допиті питали, чи є терористом він та люди в його оточенні і чи не збирається до Сирії.

Представники меджлісу, кримськотатарські активісти та журналісти вважають, що тероризм тут ні до чого - це була чегова акція залякування кримських татар.

"Російська окупаційна влада почала етап реалізації заздалегідь запланованої ними провокації, кінцевою метою якої є тотальні репресії проти кримськотатарського народу, які будуть здійснюватися під виглядом боротьби з ісламським тероризмом", – написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" Рефат Чубаров.

Яку мету переслідують окупанти, роблячи з кримських татар ісламських терористів напередодні 26 лютого, коли почалася активна фаза окупації Криму?

Журналіст, кримськотатарський активіст Айдер Муждабаєв вважає, що Росією запущена пропагандистська кампанія "Кримські татари = ІДІЛ", щоб "на порожньому місці шити справи про тероризм і залякувати репресіями народ", - зазначив він.

"Мирний, беззбройний народ виставляють терористами ІДІЛ. Росія починає масові репресії за національною ознакою із метою створити для кримських татар відчуття тотального страху та беззахисності (а зважаючи на кволу реакцію української влади - на 12 годину 12 лютого, коли готувався цей матеріал, заяви ще не було - ред). Мета кримської окупаційної влади залякати та видавити кримських татар з Криму", - розповів він журналісту depo.ua

В цьому контексті стає зрозумілою мета моторошних зникнень кримських татар. Кримська "влада" непрозоро натякає, що люди, які зникли, скоріш за усе поїхали воювати у Сирію.

Згодом, вважає Муждабаєв, частину затриманих відпустять для створення ілюзії об'єктивності, а частину залишать в СІЗО та будуть шити справи.

Журналіст Севгіль Мусаєва-Боровік також вважає, що кримським татарам створюють всі умови для того, щоб вони "або сиділи та боялися за своє життя та життя своїх дітей, або їхали з півострова".

"Розумієте, зараз там ніхто не застрахований від того, що до нього завтра не прийдуть з обшуком. Там нестерпно важко морально, тому що відчуваєш себе білою вороною, адже люди, з якими ти спілкувався по 20 років, тепер бояться навіть вітатися, оскільки усвідомлюють потенційну загрозу і для себе. Тому що в школі кримськотатарською дітям кажуть, що вони зрадники і повинні "забратися з Криму". Так, для нас там в 21 столітті створили гетто", - вважає вона.

Заступник голови меджлісу Ільмі Умеров розповів журналісту depo.ua, що тероризм - це лише ширма, а "профілактика і запобігання" і придумані в зв'язку з цим "заходи" – це спосіб залучення бюджетних коштів.

"Звісно, ніяких посібників ІДІЛ серед кримських татар вони не знайдуть, також як і терористів або тих, хто готується до тероризму. А основна мета - тримати нелояльний електорат в стані заціпеніння і страху. Для нинішньої влади кращий варіант, коли кримські татари залишають Крим. Думаю, що тактика залякування на тлі "гучних" кримінальних справ триватиме ..", - каже він.

Також можливо, що масові обшуки проводять саме зараз, напередодні 26 лютого 2014 року, коли 12 тисяч кримські татари прийшли під будівлю Верховної Ради Криму із мітингом за територіальну цілісність України, щоб переконатися, що в цьому року до 26 лютого нічого не готується. І щоб задушити в зародку подібні думки.

І найстрашніше, що це тільки початок. Параноїдальна організація ФСБ, яка є нащадком НКВД та періодично вигадує нові терористичні загрози, щоб потім самим тероризувати кого заманеться, тотальними обшуками ніколи не обмежується.

Нагадаємо, 11 лютого по Криму в будинках кримських татар проходять обшуки. В цей же день викликали в прокуратуру пе