Навесні над Арктикою з'явиться озонова діра рекордних розмірів

Забруднюючі речовини в атмосфері і сувора зима пробили масштабну діру в озоновому шарі Землі над Арктикою

Метеорологи побоюються, що з настанням весни тепло Сонця завдасть озону ще один сильний удар, передає depo.ua з посиланням на Лента.ру.

В рамках реалізації Монреальського протоколу 1989 були знижені викиди шкідливих для озону з'єднань брому і хлору, і озонові діри, які розросталися над обома полюсами, почали затягуватися. Однак хімічні сполуки вкрай повільно йдуть з атмосфери, через що кожної зими над Антарктикою відкривається нова велика діра.

Раніше Арктиці це не загрожувало, але холодна зима 2015-2016 року сприяла конденсації азотної кислоти (передусім, з природних джерел) і утворення хмар, які переливаються яскравими барвами над північними широтами. Такі хмари каталізують хімічні реакції, які роблять хлор небезпечним для озону. Для утворення великої діри не вистачає тільки яскравого сонячного світла, якого навесні стане значно більше.

Хоча над Арктикою небезпечне явище загрожує тільки фітопланктону в Північному Льодовитому океані, бідні озоном повітряні маси можуть дрейфувати на південь, до більш населених широт. У гіршому випадку жителям північній Євразії та Канади доведеться провести весну в ультрафіолетовому випромінюванні, характерному для широти південної Каліфорнії, відзначають кліматологи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme