Навальний розповів про пророцтво Шеремета щодо долі російської демократії

Російський опозиційний політик Олексій Навальний розповів історію свого знайомства із загиблим журналістом Павлом Шереметом
Depo.Життя
20 липня 2016 13:52
ФОТО: depo.ua

Про це Навальний написав у своєму блозі, передає depo.ua.

"З Пашею Шереметом я бачився зовсім начебто недавно. Він приїжджав на ходу пам'яті Нємцова, потім, через пару днів, ми вечеряли сім'ями в колі друзів - у нього двоє вже дорослих дітей. Кожен раз, коли я бачив його, ми обговорювали те, що між собою називали "пророцтвом "Останньою осені".

У вересні 2011 року Женя Чирикова і Петро Верзилов влаштували форум "Остання осінь". Ніяких протестів тоді і близько не було, політика була ще більш сумна, ніж зараз. Всі обговорювали, що робити з виборами і головною подією форуму були дебати між мною, Нємцовим і Каспаровим.

Ну і ми з Шереметом десь сіли, він розповідав про Білорусь і сказав, що і у нас все скоро так буде. Я йому гаряче заперечував і приводив 101 аргумент, чому Росія не Білорусія.

- Країна більша;

- Інтернет ширший;

- Грошей більше;

- Еліта продажна і більше орієнтована на Захід;

- Путіну воювати більше ні з ким (не з Україною ж, ха-ха);

- Як і раніше збереглися великі незалежні мережеві ЗМІ і т. д.

На що Паша сумно заперечував: - Олексій, ми приблизно те ж саме говорили про нашу країну кілька років тому. Купа аргументів на тему, чому не можна влаштувати авторитарний режим в Європі в 21 столітті. А він влаштувався. І побачите ви найближчим часом, і як затиснуть ваш інтернет, і як захоплять великі мережеві ЗМІ, і як бізнес втече під лавку, і як знайдеться, з ким воювати, і такий ступінь продажності журналістики, що уявити неможливо, і як продажні прозахідні еліти стануть найпатріотичнішими, залишаючи за собою свої будинки в Іспанії", - розповідає Навальний.

Він зазначив, що тоді не міг повірити у таке "пророцтво" Шеремета.

"Я слухав і думав: начебто розумний мужик цей Шеремет, а таку нісенітницю верзе. Потім, починаючи з 2013 року на кожній зустрічі визнавав, що мав рацію він зі своїм безглуздим пророцтвом. І що він краще відчуває нутро і таємні думки колишнього радянського номенклатурника, в якій би країні той не перебував: Білорусі, Росії або Україні", - зазначив російський політик.

"Ну і влада знала, що він її відчуває, і завжди не любила його: Шеремета ув'язнювали в Білорусі, переслідували і звільняли на Росії, за ним стежили в Україні. Павло був розумним і сміливим чоловіком, відмінним журналістом і взагалі хорошою людиною. Таким його і запам'ятаємо", - підсумував Навальний.

Нагадаємо також, що сьогодні зранку в центрі Києва на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка, вибухнуло авто з журналістом Павлом Шереметом. 

Автівка належала керівнику "Української правди" Олені Притулі, однак її в машині не було.

Вибух стався о 07:45, коли Шеремет їхав на ефір на Радіо "Вести", де він працював ведучим.

За попередньою версією правоохоронців, причиною вибуху став вибуховий пристрій. Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства Шеремета. Попередньо слідчі кваліфікують подію як умисне вбивство