Науковці довели, що денний сон довше 40 хвилин є небезпечним для здоров'я

Тривалий денний сон і надмірна втомлюваність пов'язані з ризиком виникнення метаболічного синдрому, зокрема, порушення чутливості до інсуліну
Depo.Життя
23 березня 2016 23:30
ФОТО: depo.ua

Про своє дослідження медики з США повідомили в ході 65-ї щорічної наукової сесії Американського коледжу кардіології, передає depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

Денний сон тривалістю більше 40 хвилин різко підвищує ймовірність розвитку захворювань, пов'язаних з порушенням обміну речовин і приводить до підвищення кров'яного тиску, рівня холестерину, збільшення обсягів жирової тканини в області талії і зростання рівня цукру в крові.

Надмірно висока стомлюваність протягом дня також свідчить про порушення в обміні речовин. Вчені провели метааналіз результатів 21 дослідження за участю 30237 азіатів і європейців. Вчені провели найбільший подібне дослідження в світі.

Медики цікавилися, чи сплять респонденти днем ​​і якщо так, то як довго це відбувається. Отримані дані потім порівнювалися з медичною інформацією про стан здоров'я людей (анамнезом супутніх метаболічного синдрому захворювань - цукрового діабету 2-го типу і ожиріння).

Отримані дані вказали на зв'язок між часом денного сну і ризиком виникнення метаболічного синдрому. У тих, хто спав днем ​​менше 40 хвилин, ризик розвитку синдрому невисокий. Денний сон тривалістю 1,5 години збільшував ризик появи цього захворювання на 50 відсотків.

З іншого боку, у тих, хто спав днем ​​менше 30 хвилин, ризик розвитку метаболічного синдрому незначно знижувався (в порівнянні з нормою, тобто здоровими людьми). Дослідження не показало прямого зв'язку між тривалістю сну і ожирінням.

Тим часом, такий зв'язок є між тривалістю сну і ризиком виникнення метаболічного синдрому, а також метаболічним синдромом та ожирінням. Це означає, що побічно тривалий денний сон може провокувати виникнення процесів, що призводять до ожиріння.

Раніше вчені виявили, що денний сон, що триває більше години, на 82 відсотки збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, які 27 є причиною всіх смертей відсотків в США, і призводить до збільшення ризику розвитку цукрового діабету на 46 відсотків.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя