Нацрада знову забрала ліцензії у каналів, які підпільно транслюють "112"

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення вчергове не переоформила ліцензії п'ятьом телеканалам, які порушили умови роботи

На цьому наголосила заступник голови Нацради Уляна Фещук, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ"

Нацрада сьогодні вкотре відмовилась переоформити ліцензії в частині зміни програмної концепції мовлення 5-ом компаніям: ТОВ "Новий формат ТВ", "Аріадна ТВ", "Партнер ТВ", "ТВ Вибір" та "Лідер ТВ". Їм відмовлено тому, що вони отримали ліцензії в конкурсі 2011 року як регіональні компанії, які мали забезпечувати мовлення з відповідною концепцією, а транслюють канал "112". 

"Головною умовою конкурсу було здійснення саме регіонального мовлення з огляду на потребу громад мати місцеві ЗМІ. Однак заявлені ними зобов'язання ці мовники не виконали. На жаль, усі 5 каналів самовільно вже змінили програмну концепцію мовлення і повністю транслюють супутниковий канал ТОВ "ТРК 112 ТВ". Фактично вони порушують ліцензійні умови, порушують умови конкурсу. І насправді у нас тривають судові спори з цього приводу - місяць тому їх було вже 26, - ми намагаємося настояти на тому, щоб вони забезпечували мовлення з тими програмними концепціями, які вони отримали на конкурсі. Тож відмовляємо їм уже багато разів. Щомісяця вони подають заяви про переоформлення, шомісяця ми їм у цьому відмовляємо", - зазначила Фещук.  

Вона додала, що Нацрада отримала численні скарги від каналів, які брали участь у конкурсі. 

"Оскільки радіочастотний ресурс обмежений, частот не вистачає, в тому числі і регіональним каналам, які вже існують по 20 років, то дуже шкода, що ці 5 каналів не забезпечують саме регіонального мовлення", - підкреслила заступник голови Нацради.  

Фещук також уточнила, що новостворені компанії, які транслюють канал "112", пов'язані з ним структурою власності. "Канал "112" придбав ці всі компанії, і їм, звичайно, дешевше робити одну програму для всіх, ніж на кожен регіон окремо, і забезпечувати інформаційні потреби регіонів. Але вихід у них один - вони мають  повернутися в рамки тієї концепції мовлення, з якою виграли конкурс. Або ж вони мають відмовитися від цих частот", - резюмувала  Фещук. 

Нагадаємо, що Нацрада перевіряє два телеканали Януковича через порушення ними ліміту реклами та обсягу телепродажу.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя