Нацрада збирається поставити хрест на "ватному" серіалі з каналу Ахметова

Член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський вважає, що серіали на кшталт "Не зарікайся" не на часі і ініціює позапланову перевірку телеканалу "Україна"

Нацрада збирається поставити хрест на "в…

Про це він повідомив журналісту depo.ua.

Серіал телеканалу "Україна" "Не зарікайся" про бойові дії на Донбасі, бойовиків, вимушених переселенців та киян минулого тижня наробив такого ґвалту, що він не вщухає й досі.

Після того як по телевізору показали 66 серію телесеріалу "Не зарікайся", а в соцмережах з'явилися скріншоти деяких кадрів, Інтернет вибухнув сотнями обурених коментарів. Глядачам не сподобалися висловлювання про хунту, карателів, "київських олігархів" які мають "відчепитися від Донбасу", демонстрація прапорів ОРДО-ОРДЛО та інші суперечливі моменти.

Нацрада збирається поставити крапку на"ватному" серіалі з каналу Ахметова - фото 1

За фактом численних звернень Держкіно провело експертизу, висновки якої могли б привести до позвбавлення телеканалу прокатного посвідчення на скандальний серіал. Але експерти Держкіно вирішили залишити "Не зарікайся" в прокаті: більшість членів засідання (12 осіб) зробили висновок, що в серіалі відсутні порушення норм законодавства та етичних стандартів.

Після цього голова Держкіно Пилип Іллєнко розпустив експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів і опублікував прізвища членів комісії, що не вважають цей фільм небезпечним для українських мізків, на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Поки формується новий склад комісії, depo.ua розпитав члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського, які заходи що до "Не зарікайся" вживає його відомство.

- Ви згодні з рішенням Держкіно залишити в прокаті серіал, що отримав репутацію "ватного"?

- Я не можу сказати про це як член Національної ради, оскільки це не є її компетенцією, але можу прокоментувати це питання як громадянин. Мені здається, що подібні серіали, які знімаються у період війни, мають створюватися дуже обережно, з розумінням того, що такий продукт може посилити дезінтеграційні процеси в країні. Тобто завданням будь-якого продукту, який створюється сьогодні телеканалами та продакшн-студіями, перш за все має бути поєднання українського суспільства. Але якщо в нас є розбрат і конфлікт, то постає питання наскільки на часі такий продукт, наскільки він є коректним.

Сьогодні ми бачимо результат цього серіалу – суспільство ділиться і один із закидів певної частини українського суспільства полягає в тому, що в цьому серіалі нема державницької позиції, демонструється негативний образ української держави та державних службовців, негативний образ українських громадян, які беруть у заручники переселенців.

- Що планує робити Нацрада?

- На цей четвер я буду виносити проект рішення про призначення позапланової перевірки телеканалу "Україна" щодо трансляції цього серіалу і за тиждень Національна рада ухвалить своє рішення. Я просто не хочу коментувати завчасно, тому що ми є колегіальним органом. Але те, що це питання буде піднято і ми поставимо останню крапку в цьому, це я можу гарантувати

- Тобто після ухвали рішення Нацради, той серіал можуть зняти з прокату?

- Ні, Нацрада не може зняти з прокату. Але вона може прийняти рішення щодо діяльності телеканалу.

- І що далі?

- Одним з рішень, яке може прийняти Національна рада, є попередження. Буде надано час для того, щоб телеканал привів свою діяльність у відповідність до діючого законодавства.

- Тобто, щоб телеканал зняв цей серіал чи якось його виправив?

- Дивіться, я хочу щоб ви підготувалися – мені здається, що це буде окремий серіал. Події можуть розвиватися дуже неочікувано! Щоб дочекатися долі цього серіалу, треба дочекатися вирішення нової експертної комісії Держкіно. А Національна рада зі свого боку може висловити свою позицію що до телеканалу. Потім будемо очікувати рішення телеканалу – в залежності від того, яким буде рішення Національної ради. Якщо Нацрадою буде винесено попередження, телеканал може подати на нас в суд і оскаржити його. Якщо не буде попередження – будемо дивитися….

- На вашу думку, що треба робити Держкіно, щоб у подальшому не ставалася таких випадків як от зараз?

- З точки зору процедури все відбувається коректно. Якщо голова Держкіно вважає, що експертна комісія не виконує своїх обов'язків з точки зору захисту інформаційного простору, то комісія розпускається і набирається нова. Ми вважаємо, що такі речі як подальша доля цього серіалу, мають обговорюватися прозоро, із залученням представників суспільства. Нацрада, перед тим як виносити питання до трансляції, звернулася до незалежної медійної ради, громадської ради і до інших установ. Тобто відкритість, відкритість і відкритість.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme