Нацрада з телерадіомовлення перевірить канал Ахметова через російські серіали

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення провести позапланову перевірку телеканалу "Україна"
Depo.Життя
19 лютого 2016 19:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба Нацради телерадіомовлення, передає depo.ua.

Причиною такого рішення стало звернення народного депутата України Віталія Купрія, в якому йдеться про нібито неправомірної трансляції ТОВ "Телерадіокомпанія "Україна" 20 фільмів, які були зроблені в 2015 році.

Окремо членів Нацради збентежив показ в січні в ефірі телеканалу телесеріалів "Жінка-зима", "Квіти від Лізи" і "Школа проживання", виключні майнові права на використання яких на території України до 11.05.2016 належать "Студії 1+1". Телеканал "Україна" транслював зазначені телесеріали не отримавши від Держкіно прокатних посвідчень на їх трансляцію, що є порушенням вимог законодавства.

У свою чергу представник телекомпанії Євген Буцан повідомив, що, оскільки права на використання аудіовізуальних творів обмежені кількістю показів і певним терміном використання, права "Студії 1+1" закінчилися відповідно до обсягу, який був наданий правовласником. Тому "1+1" автоматично втратила права на використання цих об'єктів інтелектуальної власності. Тому телеканал "Україна" придбав у правовласника права на трансляцію зазначених телесеріалів, але "Студія 1+1" ігнорує прохання правовласника щодо переоформлення прокатних посвідчень.

Водночас під час моніторингу ефіру "Індиго tv" Нацтелерадіо виявило, що на каналі зменшено обсяг програм власного виробництва і не мають дитячих передач власного виробництва. Також серед порушень - порушення часу трансляції анонсів фільму "П'ята варта", який має обмежену глядацьку аудиторію "16+".

Таким чином Нацрада перевірить ліцензії на загальнонаціональне ефірне телебачення (логотип "Україна") і супутникове мовлення (логотип "Індиго tv").

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя