Нацрада пояснила, як контролюватиме квоти на радіо

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення пояснила, як буде здійснюватися нагляд за виконанням радійниками норм та вимог щодо квот на українську мову в ефірі
Depo.Життя
4 листопада 2016 16:06
ФОТО: depo.ua

Радіоорганізації мають дотримуватися вимог закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій" з 8 листопада 2016 року з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу Нацради. 

Обсяг пісень українською мовою має становити не менше, ніж 25%, а ведення передач українською – не менше 50%.

Пісень державною мовою має бути не менше 30%, а програм – 55%. Ще через рік відсоток пісень збільшиться до 35%, а передач має бути не менше, ніж 60%.

Квота розповсюджується на мову ведучих та дикторів передач, контроль за мовленням гостей не здійснюватимуть.

Рекламні ролики, оголошення про спонсорство, анонси, заставки та оформлення передач не підпадають під перевірку щодо вмісту української мови.

Відомство також перевірятиме, чи дотримуються радіостанції, які відповідно до ліцензії мають транслювати більше 60% пісень офіційними мовами ЄС, взятих на себе зобов’язань.

Національна рада проводитиме 2 види моніторингів – добові і тижневі. Виконання квот перевірятиметься на підставі добових моніторингів.

Тижневі моніторинги проводитимуть для передач європейського виробництва, які в законодавстві визначені на тиждень, а також щодо дотримання програмної концепції проектів.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя