Дієтолог зірок Наталія Самойленко: Жирне позбавляє залежності від солодкого, а каву краще пити без молока

Зіркова лікар-дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко допомагала стрункішати багатьом українським зіркам, серед яких Наталія Могилевська, Катя Осадча, Юрій Горбунов, Маша Єфросиніна. Та найголовніше те, що всім їм вдалося не лише схуднути, але й залишатися у хорошій формі тривалий час

Дієтолог зірок Наталія Самойленко: Жирне…

Адже підхід лікаря до кожного пацієнта - суто індивідуальний, а кожен з тих, хто переступає поріг її кабінету у Клініці дієтології Самойленко стає зіркою. Сьогодні можливість скористатися її безцінними порадами з`явилася і у читачів Depo.ua

Пропонуємо до вашої уваги найбільш цікаві моменти нашої розмови.

Чому "досягатори" легше скидають зайву вагу

"Я люблю працювати з успішними дисциплінованими людьми. Вони ж не просто так стали успішними, а завдяки своїм особливим якостям. Ця дисципліна, риси характеру, завзятість допомагає не лише "досягаторам", а й мені у роботі з модіфікацією їхніх харчових звичок".

 

На фото: З Гаріком Корогодським та МС Рибіком

Половина раціону має складатися з овочів

"Ми повинні підготуватися до зими, тому що імунітет падає, організм відчуває гіповітаміноз, а запас міцності ми створюємо саме зараз. Всі сезонні та локальні продукти, вирощені саме у цю пору року в нашій рідній місцевості, є для нас у цьому сенсі максимально ефективними.  Тому ми повинні робити акцент на цих овочах, зелені, фруктах та ягодах і треба встигнути їх їсти, адже скоро такої  можливостей не буде. Правило тут достатньо просте: в кожен прийом вживати половину раціону за рахунок овочів або фруктів.

"Глікемічні" овочі – лише на обід

"Є овочі з високим глікемічним індексом і багато хто їх боїться. Це буряк, гарбуз, картопля, морква… Але це не означає, що цих овочів слід уникати. Треба вміти ними користуватися. Оскільки ці овочі - вуглеводні, крохмалисті, їх треба ставити на ті прийоми їжі, в які ми можемо нормально з ними працювати – це обід. Тобто борщ на обід – це корисна історія, борщ на вечерю – це зовсім іншій показник впливу на метаболізм, тобто гірший. Тобто їмо всі овочі, але вірно розподіляємо їх впродовж дня. В медицині це називається структурізація раціону. Тобто в першу половину дня їмо вуглеводні овочі та продукти, що вимагають напруги роботи органів ШКТ, а ближче до вечора - зелені овочі, наприклад, броколі, кабачок, цуккіні, білокачанну чи кольорову капусту, бажано - термічно оброблені".

Терміново приберіть з офісів вазочки з цукерками

"По-перше, це погані звички та певні традиції в офісі, де усюди розставлені вазочки з цукерками. І це провокує перекушувати такими продуктами. Насправді це вдається взнаки відсутність нормальних виразних прийомів їжі. Найпростіше, що можна зробити, не виходячи із-за комп`ютера, це перебити апетит печивом чи цукерками. А треба просто поставити задачу: дома снідаю, на роботі повноцінно обідаю, і ви одразу відчуєте зменшення тяги до солодкого. Адже організм завжди шукає легких шляхів поповнення енергії. А мозкова діяльність досить енерговитратна. В нас склалося помилкова думка про те, що найкращим джерелом енергії для мозку є глюкоза. Насправді це не так. 

  

На фото: З Наталією Могилевською

Як жир допомагає позбавитися залежності від солодкого

"Організм завжди шукає легких шляхів поповнення енергії. А мозкова діяльність досить енерговитратна. В нас склалося помилкова думка про те, що найкращим джерелом енергії для мозку є глюкоза. Насправді це не так. Ми перегинаємо  палку із глюкозою і тим самим виснажуємо свій енергетичний ресурс. Погано впливаємо на такий гормон як інсулін. На такий орган як підшлункова залоза і заганяємо себе у замкнуте коло.  Адже пі'йом енергії після простих вуглеводів буде досить швидкий, але він дуже швидко падає вниз. І через годину рука знову тягнеться до солодощів. А було б логічніше наш жирний орган годувати більш "довготривалими" продуктами, наприклад, жиром. Якщо ви будете повноцінно снідати за участі в тому числі жирових продуктів, додавати жири в обідні страви, ви побачите, що тяга до солодкого буде набагато менше. Так ви позбавитеся залежності від солодкого, яка нічим не краща за героїнову залежність".

На фото: З Марічкою Падалко

Про ідеальний сніданок для офісмена

"Хороший приклад сніданка для офісного працівника – яйця та авокадо. Або доволі жирний сир (якщо хтось їсть молочні продукти) в компанії із салатом, политим олівковим маслом з додаванням різних горіхів та насіння. І ви побачите, що з таким сніданком ви спокійно зможете дожити до обіду без усіляких перекусів". 

На фото: З Русланом Сенічкіним

Уся правда про сало

"Сало – корисний продукт, який повністю нам підходить з точки зору генетики. Ми непогано його перетравлюємо і любимо його. В ньому дійсно є унікальне поєднання широкого спектру жирних кислот, які годують головний мозок. Крім того, сало є постачальником жиророзчинних вітамінів. Зі зменшенням кількості сонечка в нас зменшується кількість вітаміну Д, який компенсують саме жирні продукти, такі як вершкове масло та сало. Таким чином організм розмовляє з нами про поставки необхідного продовольства на зрозумілій для вас мові: комусь хочеться сала, комусь - жирного оселедця.

Тягне на молочку – це до кандидозу, на шоколад – до стресу

"Не можу сказати, що це наукова медицина, але з точки зору спостережливості лікаря, можна встановити певні зв`язки. Наприклад, коли в людини кандидоз, її часто тягне на молочні продукти, на випічку та хліб, а у стані стресу, тобто при дефіциті магнію, є тяга до шоколаду чи хлібу. Іноді достатньо дати магнію з інших джерел і вже не буде так хотітися булочки. Або вчимося працювати зі стресом – всім піде на користь!"

На фото: З Машею Єфросиніною

Самойленко наполегливо не рекомендує каву натщесерце та з молоком

"Дійсно кофеїн кортизол підвищує. В нас дуже багато джерел підвищення кортизолу: ми мало спимо, регулярно засинаємо після 12-ї ночі, маємо величезну кількість стресових ситуацій протягом життя і нарешті - величезну кількість вживаного кофеїну. Во всіх своїх пацієнтів ми обов`язково перевіряємо рівень кортизолу, і в 60% він підвищений, особливо вранішній. Це реакція на стрес. Так ми живемо довгі дні, тижні і роки і це погано впливає на серцево-судинну систему. Крім того, кортизол – гормон, який регулює омбінні процеси і є магнітом жиру у ділянці центру тіла. І чогось в нас починаеє рости живіт, хоча не сильно ми змінили спосіб життя.  Тому ми повінні в першу чергу говорити про розумні дозування. Максимум – 2-3 чашки кави на добу. Ці чашки мають бути без молока і без цукру.

Адже в молока є один цікавий ефект: ми говорили про глікемічний індекс продуктів, так от в молока він низький, але величезний інсуліновий індекс, який дає різкий зріст інсуліну, а інсулін – гормон-анаболік по відношенню до жирової тканини. Можна мати надлишкову вагу при ідеальному раціоні, але випиваючи декілька чашок кави з молоком на день". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme