З мікрочіпом під шкірою: Як у Швеції почалася електронна лихоманка

Шведи масово вживляють під шкіру мікрочіпи, які виконують роль кредитних карток і навіть проїзних

З мікрочіпом під шкірою: Як у Швеції поч…

За приблизними підрахунками, цією можливістю вже скористалися понад 3500 шведів, пише The Conversation. Залізниця країни вже рік як працює з такими чіпами, просто скануючи руки своїх пасажирів.

Масове залучення до експерименту експерти пов'язують з загальною любов'ю до інновацій. Недаремно шведи вже завоювали популярність нації стартапів, а донедавна за кількістю "єдинорогів" (стартапів, вартістю $1 млрд) на душу населення поступався лише Силіконовій долині.

До того ж, саме Швецію вважають батьківщиною трансгуманізму - вчення про те, що людина має долати біологічні межі і постійно самовдосконалюватися, аби в подальшому конкурувати зі штучним інтелектом. Зокрема, швед Нік Бостром у 1998-му заснував міжнародну організацію руху Humanity+.

ЩО ТО ЗА МІКРОЧІПИ

Для імплантів використовують технологію безпровідної передачі даних NFC - основу для реалізації Apple Pay та Android Paid. Крім того, такі чіпи вже вживляли у тварин, аби відстежити їхнє пересування та життєдіяльність.

Як правило, чіпи мають розмір не більше рисового зернятка, розміщується між великим і вказівним пальцем і жодного дискомфорту не приносить.

Насправді, вживлені мікрочіпи - не така вже й новина. Адже, за інформацією The Guardian, знову ж таки шведські офіси пропонували співробітникам скористатися імплантами, аби без проблем користуватися усіма сервісами у приміщенні.

Що ж до інших країн, вживленим "зернятком" в той самий період хизувався Золтан Істван, футурист, письменник і кандидат у президенти США угорського походження. А минулого літа чіпи вживили 50-ти співробітникам однієї з IT-компаній штату Вісконсин.

Рижанин Ілля Шнайдер прославився як "людина-кіборг": чоловік не лише вживив чіп у приватній клініці, але і наніс вище серця QR-код, за яким можна дізнатися його групу крові.

Восени 2016-го на IT-конференції Black Sea Sammit в Одесі чіп вживили і першому українцю. Керував процесом професор Патрік Крамер з Німеччини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme