NASA хоче подолати звуковий бар'єр без шуму

Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) має намір створити новий тип надзвукового літака, який би не видавав ніякого шуму під час подолання звукового бар'єру, що зазвичай супроводжується вибухом

Надзвуковий пасажирський лайнер зміг би подолати відстань з Нью-Йорка до Лондона менш ніж за 4 години або облетіти навколо світу лише за день. Звучить вражаюче. Проте ера надзвукової пасажирської авіації була закрита в 2003 році з призупиненням експлуатації "Конкордів", передає Depo.ua з посиланням на "Сегодня".

Шум, створюваний такими швидкими літаками, настільки гучний, що може розбити вікна і вибити черепицю в будинках, тому надзвукові польоти заборонені або обмежені в багатьох країнах світу.

Проте, як повідомляє NewScientist, NASA уклало контракт з американської аерокосмічної фірмою Lockheed Martin на 247,5 мільйона доларів, щоб спробувати вирішити проблему найсильнішого шуму при подоланні звукового бар'єру летальним апаратом.

Контракт передбачає проектування, виготовлення та випробування літака, який може подолати звуковий бар'єр зі звуком, порівнянним із закриттям автомобільної двері. Планується, що довжина прототипу літака, відомого як X-59 QueSST, становитиме 29 метрів, а його швидкість на висоті в 16 км становитиме 1500 км/год, що в 1,25 разу швидше за швидкість звуку. Lockheed Martin планує побудувати такий літак до кінця 2021 року.

Першу модель тихого надзвукового літака буде пілотувати лише один льотчик. Його головна мета – продемонструвати, що можна подорожувати швидше за швидкість звуку, не створюючи інтенсивних ударних хвиль, які тягнуться за літальним апаратом і викликають звуковий удар.

За словами керуючого дирекції дослідницької місії з аеронавтики NASA Джайвон Шина, прототип підніметься в повітря вже в 2022 році і літатиме над населеними районами. Після цих випробувань NASA "попросить людей розповісти нам, що вони чули". Якщо випробування пройдуть успішно, то подібні літаки майбутнього відкриють нову еру надзвукової авіації.

Нагадаємо, NASA опублікувало найдетальніше в історії зображення Всесвіту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна