Наркодепартамент Нацполіції відзвітувався за 100 днів роботи

Департаменту протидії наркозлочинності оприлюднив звіт за 100 днів своєї діяльності
Depo.Життя
18 лютого 2016 21:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу департаменту.

"За 100 днів діяльності Департаменту протидії наркозлочинності пріоритетними напрямками його роботи стала боротьба передусім з "вуличною" наркозлочинністю. Основною доктриною нашої служби є відхід від боротьби з хворими на наркоманію, а зосередження максимальних зусиль на протидії наркобізнесу", - йдеться у звіті.

Як зазначається, за 100 днів викрито 6 тис. злочинів, пов'язаних з наркотиками, із них практично кожен дванадцятий - пов'язаний зі збутом. До відповідальності за незаконні дії з наркотиками притягнуто 1,4 тис. осіб.

Особлива увага, як зазначається удоповіді, приділяється протидії інтернет-торгівлі наркотиками і психотропами.

"Найболючішою проблемою сьогодення також є функціонування підпільних нарколабораторій і наркопритонів, де відбувається виготовлення та вживання наркотиків. Упродовж звітного періоду працівниками поліції ліквідовано 237 таких осередків", - розповіли у Департаменті.

Також у звіті йдеться про транснаціональну наркозлочинність.

"Наша країна, завдяки своєму географічному розташуванню, ризикує поступово перетворитится на транзитну зону для контрабанди  наркотиків із сусідніх держав. З метою створення заслону транснаціональній наркозлочинності працівники Департаменту протягом 100 днів ліквідували 7 подібних каналів", - йдеться у доповіді.

Також небезпечною тенденцією сучасної наркозлочинності є озброєність наркоправопорушників. Так, у осіб, причетних до незаконних операцій з наркотиками, працівниками Департаменту вилучено понад 70 одиниць вогнепальної зброї та близько 2 тис. одиниць боєприпасів.

"Упродовж 100 днів діяльності Департаменту особливого резонансу набув факт перевірки наприкінці 2015 року арт-клубу "Closer", де працівниками поліції виявлено та вилучено 138 об'єктів з наркотичними та психотропними речовинами, а результати освідування 10 вибірково визначених для перевірки відвідувачів клубу показали, що усі вони перебували в стані наркотичного сп'яніння", - розповіли у департаменті, попередивщи, що планують і надалі проводити оперативно-профілактичні заходи у розважальних закладів країни, які використовують наркодилери.

"Окрема тема нашої діяльності – "аптечна" наркоманія, коли фармацевтичні заклади реалізовують цілі конструктори із сильнодіючих лікарських засобів, що використовуються для виготовлення небезпечних наркотиків", - розповіли у департаменті, закликавши громадян долучитися до боротьби з "аптечною мафією".

Департамент протидії наркозлочинності також ініціював громадських рух "Майбутнє без наркотиків", спрямований на популяризацію серед молоді здорового способу життя. Під егідою вказаного руху нами у взаємодії з медиками та психологами заплановано проведення щотижневих лекцій у загальноосвітніх навчальних закладах країни. На цих зустрічах школярам розкажуть про руйнівний характер наркотиків для виховання в свідомості молоді стійкого імунітету до немедичного вживання наркозасобів.

Також департамент працює з колишніми воїнами АТО, що внаслідок здобутих поранень отримали інвалідність та частково втратили працездатність.

"Підтримуючи політику Міністра внутрішніх справ України Арсена Борисовича Авакова в цьому напрямку, Департамент протидії наркозлочинності Національної поліції України виступив з ініціативою створити для наших захисників вітчизни нові робочі місця. Уже двоє колишніх воїнів офіційно призначені на посади та працюють в Департаменті та відібрано ще 9 таких воїнів. Також іде робота зі створення посад держслужбовців у кожному з десяти наших територіальних управлінь", - розповіли у департаменті.

У доповіді наголосили, що вся ця робота проводилась при повній відсутності можливостей проведення оперативно-розшукової діяльності, у процесі реорганізації служби та переатестації її працівників, при 25 % некомплекту особового складу Департаменту. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя