Наришкін лякає Україну ядерним апокаліпсисом

Спікер Держдуми Сергій Наришкін назвав небезпечним використання американського палива на АЕС України, що може призвести до масштабних аварій
Depo.Життя
26 квітня 2016 11:45
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у відеозверненні з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, передає depo.ua з посиланням на lenta.ru.

"Мова про ситуацію в Україні, де триває експлуатація реакторів після завершення гарантійних термінів, де атомні електростанції переводяться на неавторизоване паливо американського виробництва, що неприпустимо, на думку фахівців", - підкреслив Наришкін.

Голова російського парламенту також висловив сумнів, що після Євромайдану хоч якось посилилася терористична захищеність на українських атомних об'єктах.

Довідка: Аварія на Чорнобильській АЕС - одна з найбільших техногенних катастроф, сталася в 1986 році: 26 квітня на станції вибухнув реактор четвертого енергоблоку, після цього стався викид радіоактивних речовин. У перші три місяці після аварії загинули близько 30 осіб. Радіоактивного опромінення зазнали майже 8,4 мільйона жителів Білорусії, України і Росії.

Після цього навколо АЕС створили зону відчуження площею 4800 квадратних кілометрів, з якої евакуювали два міста (Прип'ять і Чорнобиль) і 74 села.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя