ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нардепи узаконили карикатури і пародії

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до закону "Про авторське право і суміжні права" щодо використання об'єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах"
Depo.Життя
5 жовтня 2016 12:13
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 227, передає depo.ua.

Мета закону  – імплементація норм Європейської Директиви в українське законодавство, створення умов для вільного розвитку творчості в сучасних жанрах пародії, карикатури та попурі, підвищення культурного рівня та естетичного виховання громадян.

Зокрема, документ передбачає надання творцям дозволу на вільне використання в своїх творах в жанрах пародії, карикатури і попурі творів інших авторів у передбачених законом межах.

Документом визначається, що попурі – музичний або інший твір, який є творчим підбором і розташуванням уривків інших правомірно оприлюднених творів, або який імітує творчий стиль інших авторів чи виконавців або інших історичних епох.

Карикатура - твір образотворчого мистецтва, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору, в тому числі персонажу твору або імені персонажу твору, за своїм змістом має комічний, сатиричний характер або спрямовується на висміювання певних осіб або подій.

Пародія – аудіовізуальний, літературний, музичний або інший твір, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору або його частини, за своїм змістом має очевидний комічний, сатиричний характер, або спрямовується на висміювання певних подій або осіб.

 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя