"Наполегливість" NASA: Як американці шукатимуть життя на Марсі

NASA вирішило пошукати ознаки існування життя в історії Марса, і для цього запустило новий марсохід Perseverance ("Наполегливість"). Апарат збиратиме зразки грунту, вимірюватиме клімат на планеті та намагатиметься її "почути"

Журналіст відділу "Життя"
"Наполегливість" NASA: Як американці шук…

Запуск транслювався в режимі реального часу.  Ракета-носій Atlas V з марсоходом на борту традиційно стартувала з мису Канаверал. Дістатися мети подорожі апарат має у лютому 2021-го. На поточному етапі на створення і запуск апарату витратили $2,1 – $2,7 млн. 

Depo.ua пише про новий проєкт агенції і те, які відкриття він може принести людству. 

Що це за марсохід

Perseverance виконуватиме місію "Марс-2020", яку готували близько восьми років. Своє ім'я апарат від школярів, що взяли участь у відповідному конкурсі від агенції. 

Планетохід укомплектований 23 спеціалізованими камерами і має вдосконалену систему навігації. Розробники продумали установку, яка може зібрати зразки марсіанського повітря, а також обладнали двома мікрофонами, що забезпечать можливість зафіксувати і передати людям звуки планети. 

марсохід Perseverance
 

Завдяки спеціальній камері апарат вивчатиме матеріали з поверхні грунту, аби знайти сліди мікробів, що, можливо, колись існували на планеті. та загалом, детальніше вивчити її геологічну історію. Завдяки спектрометрам, лазеру та оптиці марсохід виявлятиме рештки органіки та мінералів.  Апарат збиратиме зразки у спеціальні пробірки і складатиме у визначеному місці, щоб люди могли забрати їх на дослідження. 

Сенсор вимірюватиме температуру, швидкість вітру та вологість.

Крім того, у місію вперше включили безпілотник – міні-гелікоптер "Винахідливість" вагою у 1,8 кіло. З його допомогою хочуть відпрацьовувати технологію польотів у атмосфері планети. При цьому, як зазначає BBC, підняти апарат у повітря і утримати управління – той ще квест. У планети менша, ніж у Землі, гравітація, але набагато більш розріджена атмосфера. 

Безпілотник зможе проникати у важкодоступні для марсоходу місця. Крім того, він обладнаний камерою, що допоможе отримати яскраві знімки. Як надіються розробники, фото в умовах Марса на даній техніці вийдуть не гіршими, ніж звичайні земні світлини, зняті на смартфон. При цьому працюватиме апарат близько трьох хвилин на день. 

Де працюватиме місія

Здебільшого марсохід працюватиме біля екватору планети – точніше, на ділянці, що лежить на 49 км північніше від нього. За гіпотезою науковців, 3,5 млрд років тому тут розлилися канали річок, стеклися до кратеру Єзеро і таким чином утворилося озеро. 

Під час попередніх місій дослідники виявили у озері глинисті матеріали, а оскільки глина формується за допомогою води, науковці припустили, що вода була тут, але висохла. Власне, вода створює передумови ддя появи життя. Також на ділянці знаходиться одна з дельт марсіанських річок. 

Попередники "Наполегливості"

Місію порівнюють з роботою двох марсоходів "Вікінг-1" та "Вікінг-2" , що намагалися відшукати життя на планеті ще наприкінці 70-х і вперше передали кольорові знімки з поверхні планети. Апарати вивчали хімічний склад грунту. Зокрема, визначили, що найбільше представлені кремній та залізо. Тоді ж у взятих зразках виявили високу хімічну активність грунту, хоча зафіксувати рештки живих організмів не вийшло. Не вдалося і зафіксувати сліди будь-якої органіки. Тоді на експерименти, що тривали близько шести років витратили близько $1 млрд. 

Чимало спільного новий проєкт має і з безпосереднім попередником – апаратом Curiosity ("Цікавість"), що вивчає поверхню планети з 2012-го. Навіть дизайн механізмів доволі схожий. Втім, Perseverance має міцніший і більш досконалий набір інструментів, наприклад, може бурити вглиб поверхні. А його колеса дозволяють їздити по будь-якому ландшафту, включаючи гострі виступи. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme