Набряк, а не пневмонія: Лікар пояснив, що "бачить" КТ при коронавірусі

Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, який лікує від COVID-19 у Київській лікарні №4, пояснив особливості діагностики коронавірусу за допомогою комп'ютерної томограми
 

Набряк, а не пневмонія: Лікар пояснив, щ…
Фото: ЕРА

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Наші знання в розумінні COVID-19 просунулись дуже далеко. Ковід – дуже незвичне, дивне та підступне захворювання. Вся іронія полягає в тому, що сам по собі COVID-19 дуже слабкий. І не здатний пошкодити легені. Це робить наша імунна система при певних обставинах. Правильний, збалансований та адекватний імунітет не залишає коронавірусу жодного шансу. Саме тому більшість хворіє дуже легко, деякі зовсім непомітно", – написав Дубровський.

Водночас він наголосив, що для певної групи осіб COVID-19 буде серйозним випробуванням. Особливо, якщо наробити помилок і одразу на початку хвороби ще більше розбалансувати імунну систему.

Лікар також пояснив, що "бачить" КТ при коронавірусній хворобі.

"Ще навесні стало зрозумілим, що КТ показує щось дивне. Ще тоді підкралась підозра, що попри залізобетонний запис на заключенні лікарів-діагностів – "двобічна полісегментарна пневмонія" ми маємо справу точно не з класичним запаленням легень. Вже тоді стало ясно, що комп’ютерна томограма зі своїми матовими скельцями нам не допомагає, а лише заважає правильно оцінювати стан хворих. І страшенно лякає пацієнтів", – написав він.

Дубровський наголосив, писати, що на КТ при COVID-19 двобічна пневмонія – дуже некоректно, а описувати матові скельця як прояви пневмонії – помилка.

"Коронавірус потрапляє через верхні дихальні шляхи в легені. Не у всіх, але у переважної більшості. Сам по собі ковід уникає та пригнічує потужну імунну реакцію, і масово потрапляє в легені. Там його і будуть знищувати захисні клітини із запізненням. Розвивається посилена імунна відповідь, яка здатна при певних обставинах зробити більше шкоди, ніж користі.

Один з таких негативних проявів – підвищена проникність судин, що призводить до потрапляння рідини з кров’яного русла в альвеоли легень. Як наслідок – набряк. Це - інтерстиційний набряк легень, який ще називають інтерстиційним пневмонітом. Але проникність судин – не єдиний, більше того, не головний чинник набряку легень. Підвищена продукція гіалуронової кислоти в легенях спричиняє цей набряк. Звідки береться в легенях гіалуронова кислота? Дуже просто. Вона є скрізь. Це основа міжклітинного матриксу, компонент сполучної тканини. І патологічний процес, в який залучені складні та різноманітні механізми імунної відповіді, сприяє цій небажаній продукції", – пояснив лікар.

Він додав, що матові скельця на КТ – візуалізація саме ділянок набряку, спричинених накопиченням гіалуронової кислоти.

"На ранніх стадія КТ легень бачить набряк, а не бактеріальну пневмонію. Це – характерний патологічний процес для коронавірусної хвороби", – написав Дубровський.

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст Євген Дубровський розповів про найпоширеніші помилки хворих на COVID-19

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme