UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На зовнішній поверхні МКС можуть бути сліди неземного життя, - вчені

Фахівці з'ясували, що поверхня Міжнародної космічної станції (МКС) може бути тимчасовим зберігачем біоматеріалу позаземного походження

Такі дані вдалося отримати в ході проведення багаторічного космічного експерименту "Тест", повідомляється Depo.ua з посиланням на сайт Роскосмосу.

Під час експерименту, з 2010 року, космонавти зібрали 19 проб пилу з поверхні МКС. Мікрометеорити і кометний пил, що потрапляють на поверхню МКС, можуть містити биогенну речовину позаземного походження в природному вигляді. Тому поверхня МКС є унікальним легкодоступним збирачем і хранителем кометної речовини і, можливо, біоматеріалу неземного походження.

Фахівці відзначають, що на поверхні станції можливе знаходження земних мікроорганізмів, які залишились після збірки та виведення модулів на орбіту. Для того щоб визначити походження мікроорганізмів на поверхні станції і з'ясувати, чи потрапили вони на станцію під час складання елементів конструкції на Землі або з космосу, потрібний значний час.

Ознакою, що дозволяє відрізнити земний мікроорганізм від космічного, є ізотоп вуглецю 13C, якого майже немає в земних зразках. Якщо зразок з поверхні МКС має в складі більше половини 13С, то можна стверджувати, що речовина сформувалася за межами Землі.

Однак, завдання ізотопного аналізу складне, оскільки зразки речовини комети, які потрапляють на поверхню МКС, малі та використання стандартних методів не дає швидкого результату.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme