На загадковому острові знайшли шматок зниклого континенту

Геологи Університету Колумбії в США виявили загадкові породи, що містять кварцит, на острові Ндзуані в Індійському океані

Сам острів має вулканічне походження і повинен повністю складатися з базальту. На думку дослідників, існування "неможливого" кварциту пояснюється включенням до складу острова шматка Гондвани кілька мільйонів років тому, повідомляє  Depo.ua з посиланням на видання Science Alert.

Дослідники провели експедицію на острів, що входить в архіпелаг Коморських островів, в 2018 році. Вони підтвердили наявність фрагментів кварциту - метаморфічної породи, яка не може утворюватися на вулканічних островах. Крім того, вони виявили материнську породу, що містить велику кількість кварциту. За словами вчених, така знахідка суперечить уявленням про тектоніку плит.

Однак геологи висунули правдоподібну гіпотезу, згідно з якою походження кварцитових порід на Ндзуані пов'язано з розпадом суперконтиненту Гондвана 150 мільйонів років тому, коли утворилися Мадагаскар і Індостан. Шматок континентальної породи міг відколотися від Африки або Мадагаскару, залишившись в океанічному басейні між ними. Близько чотирьох мільйонів років тому, коли виверження вулкана призвело до появи острова, кварцит виявився включений в базальтові породи.

Нагадаємо, Британія має віддати Маврикію острови, - суд ООН.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme