На виїзді з Кримом затримали і допитали голову ревізійної комісії Курултаю (ДОКУМЕНТ)

Голову ревізійної комісії Курултаю, члена виконавчої ради Всесвітнього конгресу кримських татар Алі Озенбаша на адміністративному кордоні з анексованим Кримом допитали силовики Росії
Depo.Життя
31 травня 2016 15:26
ФОТО: depo.ua

30 травня силовики провели його допит і огляд особистих речей з експертизою паспорта, повідомив Алі Озенбаш "Крим.Реалії", передає depo.ua.

Як розповів Алі Озенбаш, під час проходження прикордонного контролю йому запропонували "почекати приходу співробітника ФСБ Росії".

Після цього людина у формі без розпізнавальних знаків, не представляючись, провела допит.

"Вочевидь, образився на мою небалакучість і небажання відкривати душу з ним, і в пошуках нових розваг запропонував мені відкрити сумку й показати свої особисті речі. На що я, по-перше, попросив його представитися, а по-друге, вказав, що огляд речей – прерогатива митних органів, які тут же в пункті пропуску присутні й неодмінно мої речі оглянуть, якщо йому хочеться, навіть у його присутності", – сказав Озенбаш.

На виїзді з Кримом затримали і допитали голову ревізійної комісії Курултаю (ДОКУМЕНТ) - фото 1

"На що він мені відповів, що представлятися не збирається, а за те, що я такий розумний, то він проведе особистий огляд", – додав він.

Крім того, представники силових відомств провели особистий огляд у присутності понятих, далі була "процедура ідентифікації паспорта".

"І лише після цієї процедури мені побажали щасливої дороги й відпустили. Весь інцидент зайняв не менше 3-х годин", – заявив Озенбаш.

"Мою моральну шкоду можете уявити самі. ФСБшник, який усе це ініціював, так більше й не показався, хоча у звичайній практиці дозвіл на пропуск дає саме той співробітник, який приймає того, кого перевіряє", – зазначив він.

Він додав, що після допиту отримав від російських силовиків Акт проведення особистого огляду, у якому вказав, що "особистий огляд було проведено попри його заперечення".

На виїзді з Кримом затримали і допитали голову ревізійної комісії Курултаю (ДОКУМЕНТ) - фото 2

У вересні 2014 року Алі Озенбаш також затримували російські силовики на адміністративному кордоні з Кримом, тоді йому завдали фізичні травми.

На початку квітня 2016 року представники російського ФСБ у Криму намагалися провести обшук у домівці батька Алі Озенбаша в Сімферополі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя