На Росії зникли двоє українців, - ЗМІ (ФОТО)

На Росії, поблизу Ростова-на-Дону, безвісти зникли двоє українців, які подорожували автостопом до Грузії

Depo.Життя
24 жовтня 2017 05:30
ФОТО: depo.ua

Про це розповіли друзі і родичі зниклих, передає Depo.ua з посиланням на ТСН.

Один з хлопців, 25-річний Олександр Бабинець (на фото - справа) родом із Дніпропетровська. Останній рік він працював в Одесі продавцем. В Одесі в Олександра народилася ідея поїхати у відпустку до Грузії. Зважаючи на брак коштів, він надавав перевагу подорожі автостопом. Через спільних друзів Олександр познайомився з 28-річним Сергієм Велєвим, який вже мав досвід походів Україною, зокрема він самотужки з Одеси дістався Говерли.

"Вони більше хотіли до Грузії потрапити, з місцевою кухнею познайомитися, тому що вони - працівники ресторанної сфери. Саші подобалося спілкування з людьми, обслуговування. Це була його стихія. І він каже, що поїдемо, а якщо вийде, то лишимося там, трохи попрацюємо. Але головною метою був все ж таки відпочинок. Вони хотіли помандрувати, побачити інші країни", - розповіла Олена, мама Олександра Бабинця.

Друг Олександра Євген зазначив, що у родичів та друзів хлопців було багато побоювань через те, що їм доведеться багато подорожувати територією Росії. Проте самих мандрівників це не переймало. У них практично не було з собою грошей, і їх підганяла жага пригод.

Під час подорожі вони практично кожні три дні виходили на зв'язок. Хлопці розповідали, що дорогою їм щастило зустрічати гарних людей і їх радо приймали на Росії.

"Їх так добре приймали. Вони спочатку не зізнавалися, що вони з України, а потім почали потихеньку зізнаватися. І абсолютно нормально їх там сприймали. Їм так допомагали - і грошима, і продуктами. Розповідав, як прийшли до магазину, грошей не вистачає на хліб, так їм дали і хліба, і до хліба. І далекобійники їх підвозили. І в Казахстані їх добре приймали", - розповіла Олена.

У подорож хлопці відправилися ще в середині серпня. Українсько-російський кордон вони перетнули у Харківський області, попрямувавши до Бєлгорода. Далі були Астрахань, Саратов, з якого вони вже попрямували до Казахстану. Там вони планували сісти на паром, який через Каспійське море доправив би їх до Азербайджану, а вже звідти вони дісталися б Грузії.

Проте через шторм паром запізнився на кілька днів. Зважаючи на особливості візового режиму, які не дозволяли їм перебувати в Казахстані довше п'яти днів, хлопцям довелося повертати назад на Росію. Відтак вони пройшли ще Дагестан, Чечню і Північну Осетію, нарешті діставшись Грузії.

Орієнтовно 30 вересня хлопці залишилися Грузію, попрямувавши додому коротким шляхом - трасою Кавказ через Кабардино-Балкарію, Ставропольський і Краснодарський край Росії. За словами Олени, вони планували повернутися в Україну так само, як виїжджали, - через Харківську область, проїхавши російський Бєлгород. Їхній шлях пролягав через Ростов-на-Дону.

Саме поблизу Ростова-на-Дону хлопці останній раз вийшли на зв'язок. Ніч проти 7 жовтня вони провели у наметі, який вони возили з собою. Прокинувшись вранці, вони виявили, що водій, який підвозив їх і разом з ними став на відпочинок, поїхав геть. Вранці 7 жовтня мамі від Олександра надійшло повідомлення: "Прокинулися, будемо снідати й рухатися далі".

Олена додала, що це було поблизу населеного пункту Павловська - син скинув їй геолокацію. До вечора 7 жовтня хлопці майже дісталися Ростова-на-Дону. Близько шостої години вечора Олександр скинув мамі ще одну геолокацію.

"Це було останнє повідомлення. Ще він написав: "Я скоро буду вдома", - розповіла Олена.

Жінка повідомила, що звернулася до місцевої поліції та у посольство України на Росії.

Слідча Вікторія Данова, яка веде справу, повідомила, що наразі вони очікують на копію закордонного паспорта Олександра з райвідділу ДМС. Відтак вони зможуть подати хлопця у міжнародний розшук. За словами слідчої, можна швидко встановити, де людина перетинала кордон. А далі інформація вже передається всім відділкам тієї країни, де перебувала людина, і правоохоронці перевіряють дані зниклого. Далі строки залежатимуть від того, як працюватимуть правоохоронні органи Росії.

Фото: Facebook/Євгеній Рогов

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя