На Росії запропонували звільнитись історику після одкровень про ідеологію СРСР

Екс-директор російського Державного архіву Сергій Мироненко до свого раптового звільнення ставив під сумнів офіційну позицію Росії щодо низки наукових фактів
Depo.Життя
23 березня 2016 10:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр культури Владимир Мединский, коментуючи внутрівідомчий конфлікт, передає depo.ua з посиланням на "Интерфакс".

"Я запропонував би йому (Мироненко – ред.) зосередитися на науці відразу ж після одкровень, що "панфіловців не було", які прозвучали 22 червня, в рік 70-річчя Перемоги, в Москві з трибуни всесвітнього конгресу російської преси. Це аморально і невірно з наукової точки зору", - сказав Мединський.

За його словами, колишній директор Держархіву Росії, "розмахував прапором науково-сумнівних ідеологій", коли ставив під сумнів офіційну позицію Росії щодо певних історичних фактів.

"Адже зрозумійте: коли директор Держархіву каже, що "панфіловців не було", – це сприймається не як сумніву вченого в точності якихось відомостей, а як позиція держави", - додав він.

Крім того, російський міністр культури заявив, що Мироненко викривлював деякі історичні факти.

"Історик не міг такого сказати. Науці нічого не відомо про "10 мільйонів висланих куркулів", відомо про 1,8 млн. До 700 тисяч смертних вироків (а не розстріляних) – в період 1921 – 1953 рр., а не в 37-м", - прокоментував міністр.

Нагадаємо, 31 січня у Польщі звільнили продюсера телеканалу, де ведуча затулила рота російському міністру культури Володимиру Мединському.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя