На Росії заборонили єврейську громаду через відмову працювати на суботниках

Суд російського міста Череповця у Вологодській області ухвалив рішення про ліквідацію місцевої єврейської громади і виключення її з державного реєстру
Depo.Життя
1 вересня 2016 08:14
ФОТО: depo.ua

Серед претензій місцевої влади - відмова євреїв брати участь в міських суботниках, передає depo.ua з посиланням на New Rush World.

В якості позивача в Череповецькому міськсуді при цьому виступило Міністерство юстиції Росії, яке наполягало на порушенні "Єврейською громадою міста Череповця" федерального закону "Про громадські організації". Національному об'єднанню, зареєстрованому ще в 2005 році висунули чимало претензій.

Так, зокрема, начальник Управління по роботі з громадськістю Адміністрації Череповця Ірина Нечаєва пред'явила єврейській громаді звинувачення в неучасть в соціальних проектах, зокрема - у відмові працювати на міських суботниках (нагадаємо, що працювати по суботах євреям забороняє релігія). Крім того, зазначають міські чиновники, громадська організація не завжди надавала звіти про свою діяльність і "виявляла неповагу до влади". Останньою краплею, за заявою позивачів, стала зміна "Єврейською громадою міста Череповця" своєї фактичної адреси, про яку громадська організація не повідомила відповідні органи.

Самі єврейські активісти стверджують, що одночасно з подачею проти їхньої організації судового позову про ліквідацію, вони почали отримувати поштою численні листи з грубими погрозами розправою. Все це представники організації передали до місцевого управління ФСБ Росії, проте ніякої реакції не було.

На оскарження рішення міського суду у "Єврейської громади міста Череповця", згідно із законодавством, є 30 днів. Активісти планують скористатися цим правом.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя